nehammer
Foto: Dragan Tatić | BKA

Lockdown za necijepljene završava u ponedjeljak

Kancelar Karl Nehammer (ÖVP) danas je na konferenciji za medije izvijestio javnost da lockdown za necijepljene u Austriji završava u ponedjeljak.

Unatoč sve većem broju novozaraženih, broj pacijenata u bolnicama je i dalje stabilan. Iako je i dalje potreban oprez, više nema razloga da necijepljeni i dalje budu u lockdownu.

“Vidimo da je došlo do promjene, da je omikron pokrenuo promjenu paradigme u odnosu na deltu. GECKO vrlo pomno prati, s jedne strane, stopu zaraze s tendencijom rasta, ali istovremeno i da kapacitet bolničkih kreveta kao i kapacitet kreveta intenzivne njege u Austriji ostane stabilan”, rekao je Nehammer.

Ograničenja za Božić i Novu godinu su urodila plodom, rekao je ministar zdravstva Wolfgang Mückstein (Zeleni). Budući da kapaciteti intenzivne njege nisu iscrpljeni, ograničenja za necijepljene više se ne mogu održavati. Zahtjev za FFP2 masku ostaje na snazi, kao i postojeća pravila udaljenosti.

NE PROPUSTITE