Foto: Dorothe von Laer / Youtube.com - screenshot ( Medizinische Universität Innsbruck )

Austrijska virologinja von Laer: “Ne treba paničariti, ali cijepite se”

U jučerašnjem intervjuu za ZIB2 priznata austrijska virologinja Dorothee von Laer upozorila je da ne treba paničariti s obzirom na pojavu nove varijante koronavirusa koja je nazvana Omikron.

Von Laer ističe da se mora pomno pratiti i ispitati razvoj nove varijante. “Još uvijek je otvoreno je li Omikron puno zarazniji od Delta varijante. Vjerojatnije je da mutacija može bolje zaobići imunološku zaštitu. Ako je to slučaj, trebalo bi prilagoditi zaštitu od cijepljenja.”, smatra austrijska virologinja.

Von Laer je isto tako apelirala na treće cijepljenje. “Treća doza djeluje iznimno brzo i to znači da možemo prekinuti četvrti val.” Laer smatra da će biti potreba i četvrta doza.. Osvrnula se na i cijepljenje protiv gripe, za koje je istaknula da se koje se isto tako godišnje mora prilagođavati.

Trenutni Lockdown treba se održati sve dok incidencija ne padne ispod 200, smatra von Laer te dodaje da bi u saveznim državama s boljom slikom to moglo biti moguće za dva tjedna. Von Laer je preporučila da se noćna gastronomska i kulturna događanja bez fiksnih sjedala ponovno ograniče.

NE PROPUSTITE