Nakon što su već Česi, Slovaci i Austrijanci odlučili do jadranske obale putovati vlakom, na taj potez odlučili su se i Mađari. Naime, danas je na splitski željeznički kolodvor stigao vlak koji je dovezao 120 turista iz Budimpešte. Ovaj će vlak sve do 11. rujna Budimpeštu i Split povezivati tri puta tjedno.
Predsjednik Uprave HŽ Putničkog prijevoza Željko Ukić, koji je na splitskom kolodvoru dočekao vlak iz Budimpešte, najavio je kako će se početkom rujna organizirati promotivna željeznička linija iz Poljske do Splita, piše HINA.
“Očekujemo da će iduće godine biti uspostavljena jedna nova željeznička linija iz Poljske prema Splitu, moguće i prema Rijeci”, kazao je Ukić.
Podsjećamo i kako je prvi ovosezonski vlak iz Praga stigao u Split 29. svibnja, dok je onaj iz Bratislave preko Beča stigao 19. lipnja.
- Austrija: Kombi se zabio u minibus, pet Srba završilo u bolnici
- Austrija: Prvi put više deportacija nego novih zahtjeva za azil
- Austrija: Ne nasjedajte na poruke o povratu 1.265 eura
- Sirijac u Beču opljačkao skupinu mladih kod kolodvora
- Austrija: Žena rasistički i seksistički vrijeđana u autobusu

