Radnica zaposlena u tvrtki za preradu mesa u Innviertelu (Gornja Austrija) ostala je šokirana nakon što je bez najave dobila otkaz. Razlog je bio njen spol.
Zaposlena je bila na inicijativu direktora tvrtke, koji joj je ujedno bio i nadređeni dok je šef odjela bio na godišnjem odmoru. Međutim, po povratku s odmora, šef odjela je više puta otvoreno rekao da ne želi imati ženu u svom timu. Poručio joj je da se ne trudi jer će svakako biti otpuštena tijekom probnog roka, prenosi Heute.
I zaista, nakon samo dva tjedna rada, radni odnos je raskinut. Radnica se obratila Radničkoj komori (AK) za pomoć. Stručnjaci iz AK-a prepoznali su jasnu diskriminaciju.
Tvrtka je pokušala zanijekati optužbe s neuvjerljivim obrazloženjem, no više kolega i kolegica potvrdilo je sporne izjave šefa. Radnička komora inzistirala je na isplati odštete, prijeteći sudskom tužbom.
Tek tada je tvrtka popustila – isplatila je zaostalu plaću i traženi iznos. Radnica je ukupno dobila gotovo 4.500 eura.

