Foto: Claudio Schwarz | Unsplash

Zalando povećao dobit za vrijeme pandemije

Najveća europska online modna trgovina Zalando povećala je svoju dobit za vrijeme krize i pandemije koronavirusa.

Dobit je u 2019. godini bila skoro 100 milijuna eura, dok je prošle godine dobit skočila na 226 milijuna eura. To pokazuju podatci koje je tvrtka iz Berlina objavila u srijedu.

Zbog zatvorenih trgovina i zabranjene fizičke kupovine, mnogi korisnici su otkrili online trgovinu za sebe, zbog čega su platforme poput Zalanda profitirale od krize.

Promet se povećao za 23 posto na osam milijardi eura, a do 2025. godine planiraju ostvariti promet od preko 30 milijardi eura.

Broj korisnika se povećao za četvrtinu i sada njemačka online trgovina broji 38,7 milijuna korisnica i korisnika. Zalando SE je internetska tvrtka za naručivanje obuće, mode i kozmetike osnovana 2008. godine od strane Davida Schneidera i Roberta Gentza.



NE PROPUSTITE