Nakon što je prošlo više od godinu dana pandemije koronavirusa, austrijski predsjednik Alexander Van der Bellen napravio je mali sažetak i naglasio važnost međunarodne suradnje tijekom teškog vremena pandemije koronavirusa. Tijekom pandemije koronavirusa, u kojoj ne možete tako jednostavno posjetiti jedni druge, važno je održavati vanjskopolitičke odnose, rekao je austrijski šef države.
Fokus njegovo rada u posljednjih godinu dana bila je pandemija koronavirusa i njene globalne posljedice. Uz to, puno se razgovaralo o održavanju ekonomskih odnosa i pronalaženju izlaza iz krize.
“Iako je pandemija koronavirusa sada ‘skinula’ klimatsku krizu s naslovnica, ona nije nestala niti je čak riješena”, upozorio je Van der Bellen.
Van der Bellen ističe da je nakon izbora Joea Bidena za američkog predsjednika, međunarodna suradnja ponovno ubrzala. “Osobito je bilo važno da su SAD ponovno ušle u Pariški klimatski sporazum. Imenovanjem Johna Kerryja za posebnog izaslanika za klimu predsjednik Biden pokazuje da mu je prevladavanje klimatske krize važno “, rekao je Van der Bellen.
Prema izvješću, savezni predsjednik puno telefonira s drugim šefovima država, a od početka krize imao je ukupno 43 službena telefonska i video poziva.
- Austrija upozorava djevojke na prisilne brakove tijekom ljetnih praznika
- Toplinski val povećao broj intervencija Hitne pomoći u Austriji
- Volkswagen planira ukinuti do 100.000 radnih mjesta: Veliki rezovi u automobilskom divu
- Poznati austrijski političar vozio s čak 2,5 promila alkohola u krvi
- Austrijska policija upozorava: Ako vas nazove ovaj broj, odmah prekinite vezu


