Foto: BMI/Egon Weissheimer

Ubojstvo djece u Austriji: Mogući motiv novčani problemi, sve snimile kamere?

Nakon ubojstva dviju djevojčica (7 mjeseci i 7 godina) u Absdorfu u okrugu Tulln, osumnjičena 36-godišnja majka smještena je u centar za forenzičku terapiju na zahtjev državnog odvjetništva St. Pöltena. To je za oe24 potvrdila i njezina pravna zastupnica, poznata austrijska odvjetnica Astrid Wagner: “Zaista tužan slučaj koji osobno shvaćam vrlo ozbiljno.”, rekla je Wagner za oe24.at

“Čin je neshvatljiv”, rekla je Wagner, koja pretpostavlja “akutnu duševnu bolest”: “Postoji psihijatrijska povijest.”, rekla je odvjetnica i dodala da se 36-godišnjakinja dugo liječila. Psihijatrijsko izvješće mora razjasniti je li ona uračunljiva, rekao je Wagner.

Pored problema sa psihičkim zdravljem, obitelj odnosno nesretnu ženu navodno su mučili i ogromni novčani problemi. Roditelji nesretne djece su navodno imali popriličnih poteškoća s otplatom kredita za urednu novoizgrađenu kuću s bazenom.

Upravo u bazenu koji se nalazio u vrtu kuće u ponedjeljak se ujutro dogodio se pravi horor. Videokamera, koja je zapravo bila postavljena u prostoru bazena kako bi spriječila utapanje djece, navodno je snimila ženu tijekom tog nesretnog čina. Zatim je odnijela leševe u dječje sobe, položila ih u njihove krevetiće kao da se ništa nije dogodilo. Potom je nazvala supruga, sve priznala i autom se zabila u drvo. Ali preživjela je – zbog čega joj je sada najviše žao, piše danas oe24.at.

NE PROPUSTITE