Od danas će za putovanje javnim gradskim prijevozom biti dovoljna obična maska za usta i nos. FFP2 maske više nisu poterbne u javnom. O ovome su izvijestili i iz Winer Linien.
Iako se špekuliralo da grad Beč neće slijediti državne preporuke te da će FFP2 maska ostati obvezna u javnom prijevozu, to se ipak nije dogodilo.
Nošenje FFP2 maske na dobrovoljnoj bazi još uvijek je moguće, ali ona više nije potrebna. Od danas svatko tko putuje autobusom, tramvajem ili podzemnom željeznicom može nositi običnu masku za usta i nos.
Svaka osoba koja se zatekne u autobusu, tramvaju ili podzemnoj željeznici, a pritom ne bude nosila masku – morat će platiti kaznu. Kazna za nepoštivanje pravila o nošenju maski iznosi 50 eura.
- Austrija mijenja pravila za Rot-Weiß-Rot karte i useljavanje te radne dozvole
- Dvoje ljudi se utopilo u Dunavu u Beču, otac se utopio pred očima djece i supruge
- Velika promjena u zdravstvu u Austriji vezana za recepte
- Kupalište u Njemačkoj više ne pušta posjetitelje bez dovoljnog znanja njemačkog jezika
- Beba u Austriji rođena u McDonaldsu, majka i beba su dobro


