Glasnogovornik NEOS-a za pandemiju Gerald Loacker pozitivno je reagirao na jučer objavljeno ublažavanje koronavirus mjera.
“Cilj svih ograničenja uvijek je bio da ne preopterećujemo svoj zdravstveni sustav. To je bilo uspješno, cijepljenje je spriječilo omikron da prepuni jedinice intenzivne njege. Stoga je davno zakašnjelo da se ogromna ograničenja u našem svakodnevnom životu ukinu – naša sloboda je temeljno pravo, a ne dar vlade”, izjavio je Loacker.
Međutim, pravila još uvijek nisu razumljiva, kaže Loacker: “Potpuno je neshvatljivo zašto se mjere poput policijskog sata produljuju za još dva tjedna. To je epidemiološki potpuno neučinkovito i stoga čisto uznemiravanje. Ali i zašto morate nositi masku kada idete u supermarket po litru mlijeka, ali ne i kada satima šetate po trgovačkom centru, teško da će itko shvatiti. Vlada sigurno neće vratiti povjerenje, s obzirom na jesen, izgledi su prilično loši.”


