Gradonačelnik Michael Ludwig (SPÖ) potvrdio je jučer da će u Beču u gastronomiji na snazi ostati 2G pravilo. Ludwig se nada se da će se broj zaraženih stabilizirati u ožujku te tek tada bi se ograničenja trebala ukinuti. To će vjerojatno biti u travnju.
Ludwig je još uvijek uvjeren da su vladini koraci za otvaranje došli prerano. Broj pacijenata na normalnim odjelima i dalje je velik, a mnogi zaposlenici u zdravstvu su odsutni zbog korona infekcija. Stoga je “vrlo skeptičan” u pogledu opsežnih istovremenih koraka ublažavanja.
Beč će stoga još neko vrijeme zadržati 2G u gastronomiji, naglasio je Ludwig. I dalje je na snazi stroži zahtjev za maskom. Ludwig kaže ne vidi zašto bi maska FFP2 trebala štititi u javnom prijevozu i supermarketima, ali ne i drugdje. Stanovništvo se sada naviklo na nošenje maski, smatra Ludwig. Obaveza 2G Plus u bolnicama također će ostati na snazi.


