Istraživanje koje je proveo Medicinski fakultet Sveučilišta u Grazu pokazalo je da ljudi koji su preležali koronavirus imaju 91 posto niži rizik od nove zaraze idućih sedam mjeseci. Njihovo istraživanje objavljeno je u European Journal of Clinical Investigation.
Ovo istraživanje je pokazalo da nakon preležane korone ljudi imaju malo niži imunitet od cjepiva grupacije Pfizer/BioNTech budući da je njihova efikasnost 95 posto. To znaci da sama zaraza koronavirusom uzrokuje gotovo isti nivo zaštite koji imaju i osobe koje se cijepe, barem u nekom kraćem razdoblju.
U ovom istraživanju je promatrano kako su prošli ljudi koji su koronavirusom bili zaraženi u prvom valu, odnosno od veljače do svibnja. U usporedbi s ljudima koji u prvom valu nisu preboljeli koronavirus oni su u drugom valu prošli mnogo bolje.
“To znači da raste imunost na Sars-CoV-2 u austrijskom stanovništvu, ali još ne znamo do koje mjere se taj imunitet odnosi i na različite mutacije virusa Sars-CoV-2 ili koliko dugo i u kojoj mjeri traje zaštita od reinfekcije u dužem vremenskom razdoblju”, rekao je Franz Allerberger iz agencije za zdravlje i sigurnost hrane (AGES).
Ovo istraživanje se gotovo podudara s istraživanjem britanskih znanstvenika koji su otkrili da 90 posto zaraženih koronavirusom imaju antitijela barem šest mjeseci nakon zaraze.
- Čak 388 milijuna Kršćana u svijetu izloženo progonu i diskriminaciji
- U Austriji razotkrivena velika prevara vezana za majstore za terme i bojlere
- Pickerl: Austrija uvodi velike promjene kod tehničkog pregleda vozila
- Iznajmljujete stan u Beču: Zbog ovog vam prijete kazne i do 50.000 eura
- Austrija: U 2027. više od pola milijuna korisnika posebne naknade dobit će veći iznos


