Hrvatska Agencija za lijekove i medicinske proizvode (HALMED) izvijestila je u da joj je stigla prijava sumnje na nuspojavu sa smrtnim ishodom kod cjepiva AstraZenece.
Prema informacijama radi se o smrti 33-godišnje osobe, koja je preminula 12 dana nakon cijepljenja. HALMED je trenutno u kontaktu sa zdravstvenom ustanovom kako bi se što prije mogla provesti ocjena o uzrocima smrti i uzročno-posljedičnom vezom s cijepljenjem AstraZeneca cjepivom.
“U prijavi je navedena trombocitopenija i krvarenje, međutim, prijava je vrlo oskudna te ne sadrži dokumentaciju o uzroku smrti, kao ni o tijeku i razvoju događaja koji su doveli do smrtnog ishoda. U što skorijem roku očekujemo zaprimanje zatražene medicinske dokumentacije, uključujući otpusno pismo, a naknadno i nalaz obdukcije koja je u tijeku”, stoji u priopćenju.
Prijave će biti upućena Europskoj agenciji za lijekove (EMA). HALMED je dosad zaprimio devet prijava na nuspojave sa smrtnim ishodom, koje su vremenski povezane s razdobljem cijepljenja. Za šest prijava iz trenutno dostupnih podataka nije moguće ocijeniti uzročno-posljedičnu povezanost s cijepljenjem te su zatraženi dodatni podaci potrebni za potpuno ocjenu. Za tri prijave utvrđeno je da nije vjerojatna uzročno-posljedična povezanost između primjene cjepiva i smrtnog ishoda, što uključuje i posljednji ocijenjeni slučaj plućne tromboembolije, navodi N1.
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto
- Austrija: Kod kamiondžije iz BiH otkrivena 44 teška prekršaja
- Austrija: Još jedna tvrtka propala, svi radnici ostaju bez posla


