Beč
20. kolovoza 2022.
Sport

Hrvatska : Austrija 0:3; Debakl Vatrenih u Osijeku

U prvoj utakmici nove sezone Lige nacija Hrvatska je u Osijeku ugostila Austriju, a gosti su prekinuli dva hrvatska niza i proslavili pobjedu.

Na otvaranju lipanjskih aktivnosti u Ligi nacija – četiri utakmice u nadolazećih deset dana – izabranici Zlatka Dalića dočekali su Austrijance na osječkom Gradskom vrtu. Hrvatska do petka u Osijeku još nije bila poražena, a u prijašnjih pet ogleda s Austrijom ubilježila je svih pet pobjeda.

Hrvatska je do prvih većih prigoda stigla nakon pola sata igre, kada je pokušaje Kovačića i Kramarića obranio gostujući vratar Lindner, a Austrija je svoju šansu iskoristila u 41. minuti. Tada je Arnautović pronašao prostor kroz sredinu i s ruba kaznenog prostora matirao Ivušića.

Tu su prednost nedugo nakon početka drugog poluvremena povećali Gregoritsch, nakon brze akcije Austrijanaca po lijevoj strani, te Sabitzer preciznim prizemnim udarcem s dvadesetak metara, piše na službenim stranicama HNS-a.

Vatreni su se potom pokušali vratiti predvođeni kapetanom Modrićem, koji je ulaskom s klupe upisao svoj 149. nastup za reprezentaciju, no Austrija je kvalitetnom predstavom sačuvala svoje vodstvo i bodove.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine A1 Danska je u gostima pobijedila Francusku 2:1, a Hrvatska u drugom kolu ponovno igra kod kuće – u ponedjeljak će u Splitu dočekati svjetske prvake Francuze.