Sport

Europa liga: Porazi Dinama i Rapida

Hrvatski nogometni prvak nije uspio već u prvom nastupu ovosezonskog izdanja grupne faze Europske lige doći do prvih bodova.

Na Maksimir je stigao engleski West Ham, s novopridošlim Nikolom Vlašićem u sastavu, a gostima je vodstvo osigurao Antonio nakon pogreške modre obrane u 22. minuti.

Konačnih 2:0 postavio je Rice pet minuta nakon početka drugog poluvremena, piše hns.cff.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine H Genk je u Beču pobijedio domaći Rapid rezultatom 1:0, a u drugom se kolu sastaju West Ham – Rapid i Genk – Dinamo.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Drugi austrijski predstavnik Sturm također je upisao poraz. Bolji od Sturma bio je Monaco (1:0) kojega s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač.