Beč
1. prosinca 2022.
Sport

Dinamo i Salzburg remizirali na Maksimiru

Nogometaši zagrebačkog Dinama su u 4. kolu grupne faze Lige prvaka na Maksimiru odigrali 1:1 s austrijskim prvakom Salzburgom.

Dinamo je od starta dvoboja zaigrao hrabro i vrlo ambiciozno, no nažalost, na Maksimiru se ipak prvo zatresla mreža domaćina. U 12. minuti Seiwald je ostao usamljen na rubu šesnaesterca s desne strane i preciznim je udarcem poentirao za 1:0.

Austrijski prvak ipak nije uspio očuvati prednost do predaha – u 40. minuti Ljubičić je krasnim udarcem iz voleja zatresao mrežu gostiju. Sudac je prvotno poništio taj pogodak, ali nakon upotrebe VAR tehnologije promijenio je svoju odluku i Dinamo je stigao do rezultatskog poravnanja.

U drugom poluvremenu Dinamo unatoč dobroj igri i silnom trudu nije uspio doći do pobjedonosnog pogotka pa je svaka momčad osvojila po bod.

Svakako vrijedi spomenuti i kako je Josip Šutalo nakon završetka dobio nagradu UEFA-e za najboljeg igrača utakmice.

Sljedeća Dinamova obaveza je u domaćem prvenstvu, u nedjelju 16.10. kada će na Maksimiru dočekati Varaždin. Što se Lige prvaka tiče, nova utakmica igra se 25. studenog kada u sklopu 5. kola na Maksimir stiže talijanski prvak Milan.