Nakon što su brojke hospitaliziranih u Beču bile na vrhuncu u studenom, situacija s koronavirusom se smirila u bečkim bolnicama. Zbog toga je donijeta odluke o oslobađanju kreveta (predviđenih za koronaviurs bolesnike) i za ostale pacijente.
Zdravstvena udruga Beča je objavila informaciju kako je zbog koronavirusa trenutno hospitalizirana 391 osoba u bolnicama širom grada, od kojih je njih 101 na odjelu intenzivne njege. To omogućuje oslobađanje kreveta i drugim pacijentima.
Iz Udruge nisu objavili koliko će se kreveta na jedinicama intezivne njege osloboditi i za druge pacijente. 15. listopada, kada je bila najgora situacija, u bolnicama se nalazilo 913 covid pacijenata.
Beč trenutno ima najbolju incidenciju novozaraženih u državi – 95,7 na 100.000 stanovnika u sedmodnevnom prosjeku. Za razliku od Beča, Salzburger Lungau ima čak 592,6. Posljednjih dana su brojke zaraženih u padu, a brojke padaju i u svim saveznim pokrajinama.
- Toplinski val povećao broj intervencija Hitne pomoći u Austriji
- Volkswagen planira ukinuti do 100.000 radnih mjesta: Veliki rezovi u automobilskom divu
- Poznati austrijski političar vozio s čak 2,5 promila alkohola u krvi
- Austrijska policija upozorava: Ako vas nazove ovaj broj, odmah prekinite vezu
- Austrija zbog vrućina poziva putnike da odgode putovanja vlakom

