Petorica zaposlenika koja su u bečkom “Austria Center” radila na poslovima cijepljenja navodno su otkrivena u krađi potvrda o cijepljenju. Prema informacijama, isti su odmah dobili raskid ugovora.
Nekoliko radnika Arbeiter-Samariter-Bunda navodno je ukralo potvrde o cijepljenju koje su već bile pečatirane u jednom od bečkih centara za cijepljenje, piše Kurier.
U Austria Center svakodnevno se obavi oko 13.000 cijepljenja protiv koronavirusa. Ako osoba koja dolazi na cijepljenje sa sobom nema iskaznicu o cijepljenju na licu mjesta dobiju potpuno novu potvrdu. Da bi se skratilo vrijeme čekanja te potvrde su već unaprijed pečatirane.
Prema izjavama iz Samariter-Bunda, nekoliko zaposlenika navodno je ciljalo upravo na te pečatirane potvrde. U razdoblju između 25. i 26 svibnja oni su navodnu ukrali 20 primjeraka nepersonaliziranih evidencija o cijepljenju. Međutim, u toj njihovoj namjeri otkrio ih je jedan njihov savjesni radni kolega.
Pretpostavlja se da nije došlo do stvarne štete budući da su lopovi uništili potvrde o cijepljenju, netom nakon što su saznali da su otkriveni. Sada su sigurnosne mjere dodatno pooštrene kako bi se isključila mogućnost ponavljanja ovoga djela.
- Toplinski val povećao broj intervencija Hitne pomoći u Austriji
- Volkswagen planira ukinuti do 100.000 radnih mjesta: Veliki rezovi u automobilskom divu
- Poznati austrijski političar vozio s čak 2,5 promila alkohola u krvi
- Austrijska policija upozorava: Ako vas nazove ovaj broj, odmah prekinite vezu
- Austrija zbog vrućina poziva putnike da odgode putovanja vlakom


