Foto: Wiener Linien - ilustracija

Beč: Obaveza nošenja maski u javnom prijevozu ostaje

U Beču će sadašnje mjere zaštite od koronavirusa vjerojatno vrijediti dulje vrijeme. Prema gradonačelniku Michaelu Ludwigu (SPÖ), obveza nošenja maski u javnom prijevozu mogla bi vrijediti tijekom cijele zime.

“Ima smisla zadržati određene mjere u hladnijoj sezoni”, rekao je u razgovoru za APA. Odredbe u sektoru zdravstva i skrbi vjerojatno će ostati na snazi ​​još dulje vrijeme. Stanje u bolnicama i dalje je vrlo zahtjevno, istaknuo je. Moramo obratiti pozornost na ranjive skupine – na primjer u bolnicama i ustanovama za njegu, rekao je Ludwig.

Tamo su i dalje obavezni PCR testovi i FFP2 maska ​​za posjetitelje.

FFP2 maska ​​obavezna je i u “javnom prijevozu”. To nudi određenu zaštitu od infekcije, rekao je Ludwig – koji je u tom smislu pohvalio Bečane: “Često koristim javni prijevoz i moram reći da je disciplina još uvijek vrlo visoka, suprotno onome što se tvrdi.”

Pretpostavlja da će paket mjera biti produžen do kraja zime. Budući da se u hladnoj sezoni situacija vjerojatno neće značajno poboljšati. U svakom slučaju, nastavit će se konzultirati sa svojim timom stručnjaka, “koji ga je dobro vodio kroz dosadašnju krizu”.

NE PROPUSTITE