Jučer smo pisali o tome kako trenutne brojke pokazuju kako je Tirol ponovno najveće žarište koronavirusa u Europi. Ovaj put je, za razliku od početka pandemije, riječ o soju koronavirusa koji dolaze iz Južne Afrike.
Zbog posljednjih uznemiravajućih brojki, virologinja Dorothee von Laer iz Medicinskog sveučilišta u Innsbrucku traži da se što prije uvedu strože mjere ulaska u ovu saveznu pokrajinu.
Von Laer tvrdi kako su otkrili dvije od tri dodatne mutacije južnoafričkog soja u Tirolu, a koje karakteristike imaju, još nije poznato. Za južnoafrički soj je poznato da je ne samo zarazniji, nego je i moguće ponovno se zaraziti ovim sojem.
Ministarstvo zdravstva je zabrinuto i provjerava mogućnosti ograničenog ulaska u Tirol. Odluka o mjerama se očekuje u narednih dva dana. Ministar je najavio evaluaciju stanja u pet točaka nakon čega će biti donijeta odluka, a nije isključio i stavljanje čitavog Tirola pod karantenu.
Tirolski predsjednik Günther Platter (ÖVP) smatra kako nema „eksponencijalnog širenja“ ovog soja koronavirusa i da su brojke zaraženih konstantne. Ipak Tirol planira uvesti češća testiranja i bolje praćenje kontakata zaraženih.
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto
- Austrija: Kod kamiondžije iz BiH otkrivena 44 teška prekršaja
- Austrija: Još jedna tvrtka propala, svi radnici ostaju bez posla

