Austrija Vijesti

Austrijanac Kriechmayr svjetski prvak i u spustu

Sjajni austrijski Vincent Kriechmayr skijaš osvojio je drugo zlato na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo. Vincent Kriechmayr je osvojio danas zlato i u disciplini spust te se tim postignućem izjednačio s legendarnim Hermanom Maierom.

Kriechmayr je u četvrtak slavio u superveleslalomu, a svoju vrhunsku formu potvrdio je i u današnjoj utrci spusta. Kriechmayr je bio najbrži s vremenom 1:39.79, a jednu stotinku je zaostao Nijemac Andreas Sander. Treći je bio Švicarac Beat Feuz.

S ove dvije zlatne medalje, Kriechmayr se izjednačio sa sunarodnjakom Hermanom Maierom kojem je to uspjelo u Vailu 1999. i s Amerikancem Bodeom Millerom koji je dva zlata uzeo u Bormiju 2005.

Utrku je obilježila i ozljeda Romeda Baumanna koji za dlaku izbjegao teže ozljede nakon pada poslije prolaska kroz cilj spusta u Cortini d’Ampezzo.