Sljedeći tjedan ispred benzinskih crpki u Austriji mogli bi vladati dugi redovi.
“Svi vozači u Austriji trebali bi napuniti svoje automobile sljedeći tjedan”, kaže predsjednik ARBÖ-a Dr. Petar Rezar. Jer 1. listopada dolazi porez na CO2, što znači da će gorivo biti skuplje dobrih 8 lipa po litri.
Punjenje spremnika u vozilo sa spremnikom od 50 litara od iduće će subote koštati oko četiri eura skuplje, zbog čega navalu na benzinske crpke treba očekivati već idućeg tjedna.
„Ako veliki broj vozača bude želio natočiti gorivo u isto vrijeme, definitivno se mogu očekivati redovi i prometne gužve ispred crpki“, kaže predsjednik ARBÖ-a.
“Tvrtke za proizvodnju mineralnih ulja moraju opskrbiti benzinske postaje s dovoljno goriva u sljedećih tjedan dana kako ne bi bilo uskih grla i kako ne bi ponestalo benzina i dizela.”
“Istraživanja posljednjih tjedana pokazala su da je dvije trećine stanovništva za još jednu odgodu poreza na CO2. Savezna vlada svojom odlukom ignorira volju Austrijanaca i ponaša se potpuno suzdržano”, kaže predsjednik ARBÖ-a ljutito:
Rezar kaže da inflacija goriva posebno ozbiljno utječe na obitelji s niskim primanjima, umirovljenike i zaposlene koji se moraju voziti na posao, ali ne primaju naknadu za prijevoz s posla. A klimatski bonus, koji je namijenjen kompenzaciji za cijene CO2, daleko je od dostatnog, smatra Rezar.
Gospodarstvo će također uvelike trpjeti zbog viših troškova goriva, objašnjava predsjednik ARBÖ-a.


