Slučaj vezan za kontroverzne razgovore između izvršnog direktora državnog holdinga ÖBAG-a Thomasa Schmida, austrijskog kancelara Sebastiana Kurza i ministra financija Gernota Blümela (obojica ÖVP) ima prve kadrovske posljedice.
Schmid će napustiti mjesto izvršnog direktora, izvijestili su iz Öbag-a. Pored tog, Schmid se također povlači sa svih pozicija u nadzornim odborima u društvima povezanim s Öbag-om.
“Nakon intenzivnih konzultacija unutar nadzornog odbora, nadzorni odbor je zajedno s MMag. Schmidom odlučio da prekid suradnje predstavlja neophodan korak za ÖBAG”, nveli su iz državnog holdinga.
Direktorica ÖBAG-a Christine Catasta imenovana je privremenom članicom odbora. Međutim, funkciju će preuzeti samo privremeno dok se ne pronađe rješenje.
Više o aferi Öbag možete pročitati na:
- Toplinski val povećao broj intervencija Hitne pomoći u Austriji
- Volkswagen planira ukinuti do 100.000 radnih mjesta: Veliki rezovi u automobilskom divu
- Poznati austrijski političar vozio s čak 2,5 promila alkohola u krvi
- Austrijska policija upozorava: Ako vas nazove ovaj broj, odmah prekinite vezu
- Austrija zbog vrućina poziva putnike da odgode putovanja vlakom



