Foto: BMI / Facebook / Ilustracija

Teška nesreća na A2 u Austriji: Preminula 15-godišnjakinja

Užasna prometna nesreća dogodila se u subotu na autocesti A2. U nesreći je 15-godišnjakinja izbačena iz automobila i poginula je.

U subotu malo prije 19 sati 36-godišnjakinja iz okruga Wolfsberg vozila je svoj automobil južnom autocestom (A2) iz smjera Klagenfurta prema Wolfsbergu. U razini Gönitza u blizini St. Paula (okrug Wolfsberg), automobil je otklizao na skliskoj cesti i udario u desnu zaštitnu ogradu.

Vozilo se prevrnulo i zaustavilo na boku. Vozačicina 15-godišnja kći, koja je bila u stražnjem dijelu automobila, izbačena je iz vozila i zadobila je smrtonosne ozljede. Vozačica i druga djeca koja su se vozila (12 godina i 21 mjesec) zadobili su teške tjelesne ozljede.

Svi preživjeli su autima hitne pomoći odvezeni u državnu bolnicu Wolfsberg. Na vozilu je nastala znatna materijalna šteta. Južna autocesta (A2) bila je zatvorena za sav promet u oba smjera odmah nakon nesreće između Griffena i St. Andräa.

NE PROPUSTITE