Guverner Gradišća Hans Peter Doskozil (SPÖ) jasno odbacuje nove preporuke Ministarstva zdravstva za skraćivanje karantene osoba zaraženih koronavirusom bez testiranja. Gradišće se ne slaže s tim, bio je jasan guverner.
Nova preporuka ministra zdravstva Johannesa Raucha (Zeleni) predviđa da se zaraženi bez simptoma i oni s blagim tijekom bolesti koji ne trebaju kisik mogu pustiti iz karantene nakon pet dana bez testiranja. Sada se osim Beča protiv toga oglasilo i Gradišće. Oni se neće složiti s preporukom – takav propis nije ni kontroliran ni argumentiran, rekli su APA-i iz ureda guvernera.
Dopuštanje ljudima s CT vrijednošću ispod 30 da ponovno rade smatra se nemarom. Umjesto toga, građani Gradišća od petog dana kao i do sada mogu besplatno obavljati test na koronavirus – bilo u ljekarnama, kod kuće ili u testnim centrima. Svatko s CT vrijednosti ispod 30 ostaje u karanteni, ali se uvijek može testirati.


