S obzirom na sve veći broj zaraza koronavirusom, ministar zdravstva Wolfgang Mückstein (Zeleni) preporučuje povratak na rad od kuće – tzv. ‘home office’.
Ograničenje kontakta u najvećoj mogućoj mjeri trebao bi postati prioritet, pa Ministarstvo zdravstva stoga – pored 3-G pravila na poslu – predlaže najopsežnije moguće preseljenje svih radnih aktivnosti na ‘home office’.
Preporučuje se rad od kuće, “gdje god je to moguće”, rekao je ministar. Uz 3-G pravilo na radnom mjestu, vlada smatra da bi ta preporuka (koja je dobro funkcionirala u prošlosti) bila kao dodatna zaštitna mrežu koja donosi bolju zaštitu zaposlenicima.
“Kao ministar zdravstva, preporučujem pridržavanje svake mjere koja je učinkovita”, rekao je Mückstein koji je podsjetio i na poštivanje higijenskih mjera.

