Na jučerašnjoj sjednici Vlade Republike Hrvatske, a na prijedlog ministra vanjskih i europskih poslova Gordana Grlića-Radmana, odlučeno je da se pojedinim zemljama donira cjepivo protiv koronavirusa.
Hrvatska će poslati cjepivo u šest zemalja. I to: Bosni i Hercegovini 210.000 doza cjepiva, Crnoj Gori 20.000 doza cjepiva, Republici Albaniji 20.000 doza cjepiva, Republici Kosovo 20.000 doza cjepiva, Republici Sjevernoj Makedoniji 20.000 doza cjepiva i Kirgistanu 20.000 doza.
Financijska sredstva za ovu donaciju osigurana su u proračunu za 2021. godinu te projekcijama proračuna za 2022. i 2023. godinu.
Ovu vijest potvrdio je i hrvatski premijer Andrej Plenković. “210.000 donirat ćemo BiH, a po 20.000 Crnoj Gori, Kosovu, Sjevernoj Makedoniji, Albaniji i Kirgistanu”, rekao je Plenković.
- Austrija: Kombi se zabio u minibus, pet Srba završilo u bolnici
- Austrija: Prvi put više deportacija nego novih zahtjeva za azil
- Austrija: Ne nasjedajte na poruke o povratu 1.265 eura
- Sirijac u Beču opljačkao skupinu mladih kod kolodvora
- Austrija: Žena rasistički i seksistički vrijeđana u autobusu


