Osim što ima najveću incidenciju novozaraženih od svih saveznih pokrajina u Austriji, Beč broji i najveći broj pacijenata zaraženih koronavirusom na odjelima intenzivne njege od početka pandemije.
U ponedjeljak je na odjelima intenzivne njege hospitalizirano 165 pacijenata, što je tri više od najvećeg broja koji je zabilježen sredinom studenog prošle godine. Brojke je potvrdio Krizni stožer Grada Beča.
Stručnjaci Ministarstva zdravstva očekuju broj od 200 pacijenata na intenzivnoj njezi u Beču do kraja mjeseca. Kako je izjavila Nina Brenner-Küng iz Bečke udruge zdravstvenika (Wigev), pacijenti na intenzivnoj njezi su sve mlađi nego u drugom valu, a uzrok tome je britanski soj koronavirusa B.1.1.7.
- Značajno rasla prosječna plaća u FBiH
- Austrija: Krali nakit i novac od dementnih staraca u domovima
- Austrija: Sirijka osumnjičena da je nezakonito primila 10.800 eura socijalne pomoći
- Austrija: Vozila 50 godina bez vozačke dozvole
- Austrija: Istraga smrti novorođenčeta proširena na još jednog osumnjičenog

