Slobodarska stranka je organizirala posebno zasjedanje Nacionalnog vijeća (NV) pod nazivom „Za slobodu – protiv prisile, samovolje i kršenja zakona“.
Na sjednici se javio predsjednik NV-a Wolfgang Sobotka (ÖVP) koji je izjavio da „ne trebamo dopustiti da se demokracije zamijeni ’emokracijom’“, gdje nisu bitne činjenice, nego emocije i osjećaji.
Sobotka je kritizirao zastupnike FPÖ-a zbog te je dodao da žali što oni napuštaju put racionalne rasprave, gdje se „međusobno poštovanje shvaća kao slabost“ i gdje se lažne informacije „namjerno šire“.
„Svatko tko, unatoč službenim naredbama, ignorira zdravstvene mjere i poziva na prosvjede i šetnje, zloupotrebljava slobodu“, izjavio je Sobotka. Smatra kako mnogi normalni građani, koji su legitimno željeli izraziti zabrinutost zbog situacije u Austriji, nisu svjesni kako su iskorišteni od strane ekstremističkih snaga koji žele da „poljuljaju demokraciju i vladavinu zakona“.
Podsjećamo, na posljednjem korona prosvjedu sudjelovali su i zastupnici Slobodarske stranke Dagmar Belakowitsch, Petra Steger i Christian Hafenecker.
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto
- Austrija: Kod kamiondžije iz BiH otkrivena 44 teška prekršaja
- Austrija: Još jedna tvrtka propala, svi radnici ostaju bez posla


