Unatoč pandemiji, striktnim pravilima i mjerama suzbijanja širenja koronavirusa, mnogi turisti iz Skandinavije i Velike Britanije izbjegavaju zakone i uživaju u odmaralištu St. Anton am Arlberg u Tirolu.
Turisti iz Danske, Švedske i Engleske uživaju u skijanju, bordanju i zabavama po skijalištu, a dodatno zarađuju pranjem suđa ili čišćenjem snijega.
Prema riječima gradonačelnika Helmuta Malla, na internetu i u po forumima kruže savjeti o tome kako se mogu izbjeći zabrane i neometano doći do St. Antona. Turisti uglavnom dolaze vlakom iz Züricha. Također, mnogi vlasnici smještaja rade iako to po trenutnim mjerama nije dozvoljeno.
Na internetu su osvanule fotografije s velikom brojem ljudi koji se zabavljaju po ilegalnim smještajima te ispijaju pivo.
Gradonačelnik Mall je zbog toga poslao pismo ugostiteljima i hotelijerima u okruženju u kojem je napisao da se ovakve stvari neće tolerirati, a lokalne uprave su najavile rigorozne kontrole.
- Austrija: Kombi se zabio u minibus, pet Srba završilo u bolnici
- Austrija: Prvi put više deportacija nego novih zahtjeva za azil
- Austrija: Ne nasjedajte na poruke o povratu 1.265 eura
- Sirijac u Beču opljačkao skupinu mladih kod kolodvora
- Austrija: Žena rasistički i seksistički vrijeđana u autobusu


