Beč
17. rujna 2020.
Sport

THIEM OSVOJIO BEOGRAD: Sljedeća postaja Adria toura – Zadar

Austrijanac Dominic Thiem osvajač je prvog Adria Toura koji se ovaj vikend igrao u Beogradu. Austrijanac je u finalu bio bolji od srpskog tenisača Filipa Krajinovića rezultatom 2:1 u setovima. U prvom setu oba igrača igrala su sigurno na svom servisu, a viđena je tek jedna break prilika i to u trećoj igri kada je Krajinović imao šansu, no Thiem se uspješno obranio. Pobjednik prvog seta odlučen je u tie-breaku, a tu je bolji bio Thiem koji je rezultatom 7:2 stigao u vodstvo od 1:0.

Drugi set puno bolje je odigrao Filip Krajinović, a on je u četvrtom i šestom gemu napravio dva breaka i rezultatom 4:2 stigao do poravnanja u setovima. U trećem, ključnom setu, Thiem je napravio jedan break u trećem gemu i rezultatom 4:2 stigao do pobjede i osvajanja ovog turnira.

Prvi igrač svijeta i “domaćin turnira” Novak Đoković ranije danas je pobijedio Alexandera Zvereva, no zbog “kruga” (poražen od Krajinovića) je ostao bez finala. U Beogradu je nastupilo osam tenisača koji su bili podijeljeni u dvije skupine. U prvoj skupini je bio najbolji Filip Krajinović, Novak Đoković je bio drugi, Alexandar Zverev treći, a Viktor Troicki posljednji. U drugoj skupini najbolji je bio Dominic Thiem, ispred Nikole Milojevića, Grigora Dimitrova i Dušana Lajovića.

Sljedeća stanica Adria Toura je Zadar, gdje će nastupiti najbolji hrvatski tenisači Borna Ćorić i Marin Čilić i zatim Novak Đoković i Alexandar Zverev i mnogi drugi, a organizatori pripremaju bogat glazben i zabavni program koji uključuje koncerte Gibonnija i Petra Graše. Turnir se igra sljedeći vikend.