Sport

Tenis: Đoković osvojio Roland Garros, Čilić slavio u Stuttgartu

Arhiva [Foto: Novak Đoković | Facebook]

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković pobjednik jeRoland Garrosa. On je u finalu nakon četiri sata i 11 minuta velikim preokretom svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6-7 (6), 2-6, 6-3, 6-2, 6-4.

Za 34-godišnjeg Srbina, ovo je 19. osvojeni “Grand slam” naslov u karijeri čime je stigao na samo jedan zaostatka za Španjolcem Rafaelom Nadalom i Švicarcem Rogerom Federerom koji dijele prvo mjesto svih vremena.

Đoković je osvajanjem Roland Garrosa postao prvi igrač u Open eri koji je osvojio svaki od četiri “grand slama” barem dva puta, prvi je put osvojio Roland Garros 2016. godine.

22-godišnjem Grku Tsitsipasu ovo je bilo prvo “grand slam” finale u karijeri.

Čilić osvojio Stuttgart

Marin Čilić pobjednik je ATP turnira u Stuttgartu. U finalu je bio bolji od Felixa Auger-Aliassimea u dva seta te je osvojio turnira bez izgubljenog seta. Čilić je i zadnji svoj turnir osvojio na travnatoj podlozi, bilo je to 2018. godine u Queen’s Clubu gdje je u finalu nadigrao Novaka Đokovića.

Čilić je protiv mladog Francuza slavio s 7:6, 6:3 te tako nagovijestio dobre stvari za početak travnate sezone.

Turnir u Stuttgartu igrao se upravo na travi.