Austrija Sport

Sumnja u namještanje utakmice u austrijskom kupu

Detalj s utakmice 28. kolovoza 2020. godine [Foto: SK AUSTRIA KLAGENFURT | Facebook]

Državno tužiteljstvo u Klagenfurtu istražuje slučaj navodnog namještanja utakmice u austrijskom nogometnom kupu.

Riječ je o pobjedi drugoligaša Austrije iz Klagenfurta protiv trećeligaša ATSV Stadl-Paura od 7:1. Utakmica je odigrana prošlog kolovoza u Wörthersee stadionu u Klagenfurtu.

Državni tužitelji istražuju „protiv tri osobe“ koje dolaze iz kotara Stadl-Paura. Predsjednik kluba Hans Stöttinger je izjavio kako njegov klub nije uključen u namještanje, a da je „dotični dužnosnik“ skinut sa svoje pozicije nakon informacija iz Državnog tužiteljstva. Stöttinger misli kako ni dužnosnik nema veze s ovom pričom, nego da je priča pokrenuta od bivšeg sponzora iz Južne Koreje.

Drugoligaš iz Klagenfurt je u dopisu medijima izjavio kako Državno tužiteljstvo nije informiralo njihov klub o ovom slučaju te da klub nema veze s ovom pričom.

Klagenfurt je na poluvremenu vodio sa 2:0 pogotcima Aydina i Mahrera, a u drugom poluvremenu je jedini pogodak gostiju postigao Škrgić u 60. minuti. Nakon toga su domaćini postigli još četiri pogotka preko Aydina, Markelića, Ruseka i Jaritza. Gledajući sažetke te utakmice, pogodak za 3:0 je zaista vrlo čudno postignut, a i u ostalim pogotcima vratar gostiju baš nije najbolje izgledao.