Hrvatska Sport

SP: Hrvatska ostvarila prvu pobjedu

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Nakon muke u prvom poluvremenu (12:11), drugo poluvrijeme donijelo je laganu pobjedu protiv Angole (28:20).

Nakon blamaže u prvoj utakmici protiv Japana (29:29), izabranici Line Červara su se namučili protiv reprezentacije koja je na posljednjem SP-u bila posljednje plasirana momčad. Prvo poluvrijeme donijelo je lošiju igru Hrvatske, iako se očekivala bolja reakcija nakon iznenađujućeg remija protiv Japana. Napad je izgledao bezidejno, a Červar je cijelo poluvrijeme tražio idealnu postavu.

U prvih 15 minuta obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, nakon čega će Angola otići na 6-4. Hrvatska nakon toga dolazi do serije od 4-0 i preuzima prednost. Isključenjem Mamića, protivnici su iskoristili priliku i postigli tri pogotka u nizu za prednost 9-8. U posljednjoj minuti poluvremena Hrvati su postigli dva pogotka i otišli na odmor s vodstvom od 12:11.

Kauboji su u drugom poluvremenu uspjeli razbiti afričkog predstavnika i uvjerljivim rezultatom preko individualne kvalitete ostvarili svoju prvu pobjedu na ovogodišnjem SP-u. Ključni trenutak je bio kod vodstva Hrvatske od 15:13, kada je Chicola nakon izvođenja sedmerca pogodio vratara Pešića u glavu i tako dobio crveni karton. Igrača više su Červarovi momci iskoristili odlaskom na 18-13, a utakmica je na kraju završila s 28-20.

Najbolji strijelac na utakmici je bio Ivan Čupić sa šest pogodaka, a jedan pogodak manje je postigao Ivan Martinović. U drugoj utakmici ove grupe Katar je savladao Japan sa 31:29.

Ne treba slaviti, bilo je dobrih momenata danas. Pokazana je velika želja koja je bila veća nego zadnji puta. Na ovom prvenstvu postoje dvije vrste reprezentacije, one koje nisu bile u izolaciji nego su trenirale cijelu godinu. Zato imamo problema s pripremom, nismo top pripremljeni. Ne ponovilo se ovakvo prvenstvo“, kritizirao je Červar organizatore SP-a. „Bilo je nervoze jer smo se u prvoj utakmici izvukli. Utakmica s Katarom će biti jako teška. Hrvatska je u Stockholmu i Austriji pokazala tko je, a ovo je juha, ovo je ništa. (…) Prava kvaliteta će se vidjeti tek u Tokiju [op.a. na Olimpijskim igrama]“, dodao je.

ANGOLA 20:28 HRVATSKA