Connect with us

Hrvatska

SP: Hrvatska ostvarila prvu pobjedu

Hrvatska je pobijedila Angolu s 28:20 (12:11). Najbolji strijelac Kauboja bio je Čupić sa šest pogodaka.

Objavljeno

na

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Nakon muke u prvom poluvremenu (12:11), drugo poluvrijeme donijelo je laganu pobjedu protiv Angole (28:20).

Nakon blamaže u prvoj utakmici protiv Japana (29:29), izabranici Line Červara su se namučili protiv reprezentacije koja je na posljednjem SP-u bila posljednje plasirana momčad. Prvo poluvrijeme donijelo je lošiju igru Hrvatske, iako se očekivala bolja reakcija nakon iznenađujućeg remija protiv Japana. Napad je izgledao bezidejno, a Červar je cijelo poluvrijeme tražio idealnu postavu.

U prvih 15 minuta obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, nakon čega će Angola otići na 6-4. Hrvatska nakon toga dolazi do serije od 4-0 i preuzima prednost. Isključenjem Mamića, protivnici su iskoristili priliku i postigli tri pogotka u nizu za prednost 9-8. U posljednjoj minuti poluvremena Hrvati su postigli dva pogotka i otišli na odmor s vodstvom od 12:11.

Kauboji su u drugom poluvremenu uspjeli razbiti afričkog predstavnika i uvjerljivim rezultatom preko individualne kvalitete ostvarili svoju prvu pobjedu na ovogodišnjem SP-u. Ključni trenutak je bio kod vodstva Hrvatske od 15:13, kada je Chicola nakon izvođenja sedmerca pogodio vratara Pešića u glavu i tako dobio crveni karton. Igrača više su Červarovi momci iskoristili odlaskom na 18-13, a utakmica je na kraju završila s 28-20.

Najbolji strijelac na utakmici je bio Ivan Čupić sa šest pogodaka, a jedan pogodak manje je postigao Ivan Martinović. U drugoj utakmici ove grupe Katar je savladao Japan sa 31:29.

Ne treba slaviti, bilo je dobrih momenata danas. Pokazana je velika želja koja je bila veća nego zadnji puta. Na ovom prvenstvu postoje dvije vrste reprezentacije, one koje nisu bile u izolaciji nego su trenirale cijelu godinu. Zato imamo problema s pripremom, nismo top pripremljeni. Ne ponovilo se ovakvo prvenstvo“, kritizirao je Červar organizatore SP-a. „Bilo je nervoze jer smo se u prvoj utakmici izvukli. Utakmica s Katarom će biti jako teška. Hrvatska je u Stockholmu i Austriji pokazala tko je, a ovo je juha, ovo je ništa. (…) Prava kvaliteta će se vidjeti tek u Tokiju [op.a. na Olimpijskim igrama]“, dodao je.

ANGOLA 20:28 HRVATSKA
ANG:
Muachissengue (6+1), Gouveia; Quitongo, Aguiar, Teca 3, Hebo 1, Lopes, Pasqual 1 (1), Maneco 2, Nascimento 3, Tati 2, Chicola 1, Panzo, Pestana 2, Antonio 1, Ferreira 4
CRO: Pešić (7+1), Šunjić; Marić 4, Duvnjak, Mandić 1, Horvat 1 (1), Kević (1), Šarac, Štrlek (2), Čupić 6 (3), Musa, Mamić 4, Šebetić 1, Brozović 2, Mamić, Jaganjac 1, Martinović 5 (1)

Hrvatska

Ivan Bilić je novi predsjednik Hajduka

Objavljeno

na

By

Ivan Bilić novi je predsjednik Uprave HNK Hajduk. Gospodin Bilić rođen je 19. listopada 1976. godine u Splitu, ekonomist je sa završenim studijem u Georgia State University, financijski savjetnik te privatni poduzetnik.

Poslovnu karijeru započeo je u zagrebačkoj podružnici tvrtke Ernst & Young. Radio je još kao direktor financijskog kontrolinga u Addiko banci, Chief financial officer u Rimac automobilima, direktor u reviziji tvrtke Mazars Cinotti, direktor tvrtke Jumpin, a zatim osniva i vlastitu tvrtku za financijsko savjetovanje i pružanje konzultantskih usluga Eonea savjetovanje.

Prije dolaska u Hajduk obnašao je funkciju predsjednika Uprave tvrtke Presoflex gradnja iz Požege.

Radeći za tvrtke Ernst & Young i Mazars Cinotti bavio se vođenjem niza projekata nadzora UEFA-e, procesima licenciranja HNS-om i Nogometnom Federacijom BiH te nadzorom korištenja sredstava FIFA-e od strane HNS-a.

Nastavi čitati

Hrvatska

Informacije o navijačkim zonama tijekom Eura 2024.

Objavljeno

na

By

Hrvatski nogometni savez neće sudjelovati u organizaciji navijačkih zona tijekom UEFA Eura 2024. zbog marketinških uvjeta postavljenih od strane Uefe.

Na prošlotjednoj Uefinoj radionici do kraja su razjašnjeni marketinško-komercijalni uvjeti organizacije navijačkih zona za nacionalne saveze, kako na teritoriju Njemačke, tako i u svojim zemljama, nakon čega je HNS donio odluku kako neće sudjelovati u organizaciji navijačkih zona.

“Žao nam je zbog ovakvog raspleta jer smo željeli uz podršku naših poslovnih partnera ponuditi navijačima alternativu službenim Uefinim fan zonama, no uzimajući u obzir Uefine uvjete koji onemogućuju sudjelovanje naših partnera i sponzora, takav projekt postao je za nas neizvediv, pri čemu razumijemo i poštujemo Uefin stav kojim želi zaštititi svoje komercijalne partnere”, izjavio je Ante Cicvarić, voditelj marketinga HNS-a.

UEFA tijekom Eura organizira navijački festival (“Fan Festival”) u svim gradovima domaćinima, dio čega će biti i uobičajene navijačke zone. Sve informacije o navijačkim festivalima u svim gradovima mogu se pronaći OVDJE, pa sve hrvatske navijače pozivamo da se informiraju o događanjima u Berlinu, Hamburgu i Leipzigu, kao i ostalim gradovima domaćinima koje planiraju posjetiti tijekom Eura.

Iz istih razloga, HNS neće sudjelovati u organizaciji navijačkih zona u hrvatskim gradovima.

“Imali smo najbolju želju ponuditi Uefi i gradovima domaćinima dodatno mjesto okupljanja hrvatskih navijača jer ih očekujemo u velikom broju, no komercijalno-marketinški to nije izvedivo te stoga ne možemo sudjelovati u organizaciji navijačkih zona u Njemačkoj ili Hrvatskoj. Činjenica je da će Uefa i gradovi domaćini imati vrhunski organizirane navijačke zone u kojima će se naši navijači moći zabaviti, uživati, gledati utakmice, družiti i pritom osjećati sigurno. Istodobno, vjerujem da će hrvatski gradovi odabrati pouzdane i kvalitetne partnere za organizaciju navijačkih zona kod nas, kao što je to bilo na proteklim natjecanjima, jer će ovaj Euro nesumnjivo izazvati izuzetan interes građana diljem Hrvatske”, izjavio je Jurica Jurjević, voditelj prevencije, sigurnosti i integriteta HNS-a.

Hrvatska

Ružne scene nakon derbija Hajduka i Dinama, najvatreniji navijači Hajduka provalili u teren

Objavljeno

na

By

Ružne scene na Poljudu nakon poraza Hajduka od Dinama 0:1 u polufinalu SuperSport Hrvatskog kupa, drugog u četiri dana od istog protivnika, koji je nedavno slavio u Splitu i u prvenstvu.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka huligani su probili ogradu na sjevernoj tribini i uletjeli na teren.

Igrači su pobjegli u svlačionicu, a pripadnici Torcide krenuli su prema tribini na kojoj su bili smješteni Bad Blue Boysi.

No, interventna policija reagirala je na vrijeme i spriječila veće nerede. Navijači Hajduka pritom su gađali “plavce” bakljama, a letjele su i sjedalice.