Austrija Sport

SP: Francuska lako s Austrijom

U drugom kolu rukometnog Svjetskog prvenstva, reprezentacija Austrije je očekivano izgubila od Francuske sa 28:35 (13:17). Drugim porazom u drugoj utakmici Austriji je u posljednjom kolu potrebna senzacija za prolazak u glavnu rundu.

Nakon što su trebali imati dva boda protiv poluamatera iz SAD-a, koronavirus je zaustavio protivnika i Švicarska je upala u grupnu fazu. Švicarci su lako pobijedili Austriju, a Francuska je sada još lakše pobijedila izabranike Aleša Pajoviča.

Austrijanci, kojima nedostaje mnogo igrača, odigrali su hrabro, ali je od početka drugog poluvremena pitanje pobjednika bilo jasno. Šesterostruki strijelac Lukas Hutecek je izjavio kako je zadovoljan odigranom utakmicom te da je „jako ponosan zbog reakcije“ nakon poraza od Švicarske.

Kroz cijelu utakmicu Austrijanci su loše iskorištavali svoje prilike, što pokazuje podatak da je vratar Francuske Vincent Gerard imao 46 posto obrana. Prvo poluvrijeme završilo je ozljedom Borisa Živkovića.

Na početku drugog poluvremena su Austrijanci uspjeli doći na tri pogotka zaostatka, nakon čega je Francuska otišla na plus osam. Na kraju je rezultat bio 35:28, a i izbornik Pajovič je bio zadovoljan igrom: „Ovo borbenom utakmicom možemo biti zadovoljni. Napravili smo samo sedam grešaka, što je duplo manje nego u prvoj utakmici“. Sažetke utakmice možete pogledati OVDJE.

Norveška je u drugoj utakmici pobijedila Švicarsku sa 31:25, gdje je njihov najbolji igrač Sander Sagosen postigao jedanaest pogodaka.

AUSTRIJA 28:35 FRANCUSKA
AUT:
Wagner 7, Hutecek 6, Stevanović 4, Weber, Živković, Frimmel po 2, Neuhold, Ranftl, Schmid, Hermann, Zeiner po jedan pogodak
FRA: Fabregas, Descat, Giugou po 4, Acquevillo, L. Karabatić, Mem, Porte, Toumat po 3, Abalo, Gerard, Lagarde, Mah