Sport

Razočarenje na otvaranju: Hrvatskoj samo remi protiv Japana

Za Hrvatsku rukometnu reprezentaciju ponovno se pokazalo da su najteže one utakmice u kojima imate unaprijed upisane bodove. Na otvaranju Svjetskog prvenstva Hrvatska je neočekivano remizirala protiv reprezentacije Japana. Rezultat je bio 29:29, a Hrvatska je iz sedmerca izjednačila u posljednjim sekundama susreta.

Hrvatski rukometaši loše su ušli u susret te su odigrali katastrofalno prvo poluvrijeme. Tijekom čitavog prvog poluvremena razigrani Japanci su vodili. Japanci su vrlo brzo napravili značajnu prednost koji su uspješno održavali tijekom prvog poluvremena. U 23. minuti bilo je +6 za Japan, Hrvatska reprezentacija djelovala je nemoćno no na poluvrijeme se otišlo s podnošljivih -3 razlike (14-17).

Hrvatska se mučila i u nastavku, Japanci su igrali dobro, a naši neefikasno. Na poravnanje rezultata se čekalo sve do 48. minute kad je Hrvatska stigla do 23:23. Hrvatska je imala nekoliko sjajnih prilika da pređe u vodstvo, no bezuspješno. U zadnjoj minuti Japanci odlaze na +1, a u samoj završnici Čupić realizira sedmerac za remi Hrvatske protiv Japana. Senzacionalan rezultat u rukometnim okvirima i potpuno neočekivan. U drugom susretu skupine Katar je slavio protiv Angole rezultatom 30:25.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, te Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić s po četiri gola, a Ivan Martinović zabio je tri. Japan su predvodili Yuto Agarie s pet i Hiroki Motoki s četiri gola. Hrvatska u nedjelju igra protiv Angole.

Loš rezultat na otvaranju prvenstva, ali Hrvatska je najbolje rezultate postizala upravo s lošim otvaranjima. Možda se ponovi Portugal.

“Ovo nije šok. Šok je bio kada se unaprijed govorilo da ćemo dobiti Japan, Katar i ostale. Oni su dobra reprezentacija koja je domaćin Olimpijskih igara. Ne treba zato pljuvati po treneru i igračima. Morao sam poduzeti puno promjena, tražio sam najbolju reakciju ostalih igrača. Nismo dobro ušli u utakmicu pa zato nije bila ni dobra obrana”, rekao je izbornik Červar nakon utakmice.