Beč
1. listopada 2022.
Sport Svijet

LP: Haaland donio pobjedu Dortmundu, Juventus izgubio

U srijedu navečer se nastavila osmina finala UEFA Lige prvaka u kojoj su pobjede ostvarili Porto i Dortmund.

Porto je u prvoj utakmici na svom terenu pobijedio Juventus sa 2:1. Već nakon prve minute, nakon lošeg dodavanja Bentancura Juventusov vratar Szczesny se nije dobro snašao, a lošu komunikaciju u obrani talijanskog prvaka koristi Mehdi Taremi za rano vodstvo Portugalaca.

Drugo poluvrijeme je također počelo ranim pogotkom Porta preko Marega u 46. minuti. Jedini pogodak za talijanskog predstavnika je postigao Chiesa u 82. minuti, što daje nadu Ronaldu i ekipi za prolazak dalje, iako su odigrali očajnu utakmicu.

PORTO 2:1 JUVENTUS
Taremi 2′, Marega 46′ / Chiesa 82′
POR: Marchesin – Sanusi, Pepe, Mbemba, Manafa – Otavio (57′ L. Diaz), Uribe, S. Oliveira (90′ Conceicao), J. Corona (90′ Loum) – Taremi, Marega (66′ Grujić)
JUV: Szczesny – Danilo, De Ligt, Chiellini (35′ Demiral), A. Sandro – Chiesa, Bentancur, Rabiot, McKennie (63′ Morata) – Kulusevski (77′ Ramsey), C. Ronaldo

Dortmund je napokon odigrao kvalitetnu utakmicu pod Edinom Terzićem u pobjedi kod Seville sa 3:2. Suso je u sedmoj minuti šutirao s dvadesetak metara, Hummels odbija mrežu u drugu stranu vratara Hitza za rano vodstvo branitelja titule Europske lige.

‘Milijunaše’ to nije spriječilo da nastavljaju dobrom igrom koja je rezultirala izjednačenjem u 20. minuti prelijepim pogotkom Dahouda s 25 metara. Haaland je odigrao sjajnu utakmicu, gdje je postigao dva pogotka u 28. i 44. minuti. Drugi pogodak za Sevillu je postigao De Jong za konačnih 2:3.

Ivan Rakitić je u 46. minuti izašao iz igre, a zamijenio ga je Nemanja Gudelj.

SEVILLA 2:3 DORTMUND
Suso 70′, de Jong 84′ / Dahoud 19′, Haaland 27′ 43′
SEV: Bono – Escudero, D. Carlos, Kounde, J. Navas – Rakitić (46′ Gudelj), Fernando, J. Jordan (72′ O. Rodriguez) – A. Gomez (60′ O. Torres), En-Nesyri (60′ El Haddadi), Suso (60′ de Jong)
DOR: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro (76′ Passlack) – Bellingham, Can, Dahoud (89′ Meunier) – Reus (80′ Brandt), Sancho – Haaland