Austrija Hrvatska Sport

Loš nastup hrvatskih i austrijskih klubova u Europskoj ligi

U okviru prvog kola grupne faze UEFA Europske lige, dva hrvatska te tri austrijska predstavnika ukupno su uzeli tek dva boda. Dok je zagrebački Dinamo uzeo bod protiv Feyenoorda, Rijeka je u posljednjim sekundama izgubila protiv španjolskog Sociedada. Rapid Beč je hrabro izgubio od Arsenala, LASK uvjerljivo kod Tottenhama, a WAC uzeo veliki bod protiv CSKA Moskve.

Dinamo Zagreb je na Maksimiru odigrao bez pogodaka protiv nizozemskog Feyenoorda. U prvom poluvremenu Dinamo je igrao jako loše, gdje je među lošijim igračima bio Jakić. U osmoj minuti je nakon prekršaja Jakića sudac pokazao na bijelu točku. Golman Livaković je fenomenalno obranio snažan udarac Berghuisa iz jedanaesterca. U drugom poluvremenu su gosti ostali bez Senesija, koji je nakon prekršaja nad kapetanom Ademijem dobio drugi žuti karton.

Rijeka je s minimalnih 0:1 izgubila protiv lidera španjolske La Lige, Real Sociedada. Hrabrom igrom u obrani i ambicioznim napadima Rijeka je parirala španjolskoj momčadi. Strijelac jedinog pogotka je bio Bautista u trećoj minuti sudačke nadoknade. Prije toga su obje momčadi imali mnoge prilike, a Sociedad je pogodio i stativu i prečku. Ovo je ipak dobar rezultat Riječana, koji su zbog zaraze koronavirusom igrali bez Prskala, Arsenića, Galovića, Ristovskog, Halilovića i Murića.

Wolfsberger je protiv CSKA Moskve remizirao sa 1:1. Već nakon pet minuta su Rusi poveli pogotkom Adolfo Gaicha. Tri minute prije kraja prvog poluvremena je Michael Liendl bio precizan s bijele točke, nakon što je Wasin napravio prekršaj nad Joveljićem. Veliku priliku za pobjedu WAC-a je imao Dejan Joveljić u 90. minuti, ali je ostalo na podjeli bodova.

Sažetke utakmice WAC-a možete pogledati na stranicama ORF-a.

Arsenal je uspio pobijediti sa 2:1 kod Rapid Beča. Rapid je odličnom igrom poveo u 51. minuti preko svog najbolje igrača Taxiarchis Fountasa, nakon velike greške njemačkog golmana Lena. Nakon pogotka Fountasa, Arsenal u igru uvodi Aubameyanga i Bellerina, zbog čega igra postaje brža. Još jedna greška golmana zabilježila je utakmicu, kada je u 70. minuti domaći golman Strebinger pogriješio i dopustio pogodak Davida Luiza glavom. Pitanje pobjednika riješio je Pierre-Emerick Aubameyang u 74. minuti.

Veliki dvoboj protiv Tottenhama u Londonu igrala je momčad LASK Linza, koji su izgubili sa 0:3. Carlos Vinicius je doveo domaćine u vodstvo u 18. minuti, a autogolom Andradea u 27. minuti završava poluvrijeme za 2:0. Heung-Min Son je šest minuta prije kraja utakmice pogodio za konačnih 3:0.

UEFA Europska liga, 1. kolo – odabrane utakmice:
D. Zagreb-Feyenoord 0:0
WAC-CSKA 1:1 (Liendl 42′-11m / Gaich 5′)
Rapid Beč-Arsenal 1:2 (Fountas 51′ / Luiz 70′, Aubameyang 74′)
Tottenham-LASK :0 (Moura 18′, A. Andrade 27′-ag., Son 84′)
Rijeka-Sociedad 0:1 (J. Bautista 90’+3′)
Leverkusen-Nice 6:2 (Amiri 11′, Alario 16′, Diaby 61′, Bellarabi 79′ 83′, Wirtz 87′ / Gouiri 31′)
Napoli-AZ 0:1 (De Wit 57′)
Leicester-Zorya 3:0 (Maddison 29′, Barnes 45′, Iheanacho 67′)
Celtic-Milan 1:3 (Elyounoussi 76′ / Krunić 14′, B. Diaz 42′, Hauge 90’+2′)
Hoffenheim-Crvena zvezda 2:0 (Baumgartner 64′, Dabbur 90’+3′)