Sport Svijet

Liga Prvaka: Sjajna partija Luke Modrića

Sinoć su odigrane prve dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Real Madrid je slavio protiv Liverpoola, dok je u drugoj utakmici Manchester City bio bolji od Borussije Dortmund.

Junak utakmice u Madridu bio je Junior Vinicius koji je zabio dva zgoditka za Real, dok je još jedan pridodao Marco Asensio. Gol nade za goste je postigao Mohamed Salah. Odličnu partiju sinoć je pružio i kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić. On je u 65. minuti asistirao Viniciusu za njegov drugi, odnosno Realov treći zgoditak.

Real je do prednosti došao u 27. minuti. Toni Kroos je sa svoje polovice pronašao Viniciusa koji odlično reagira te dovodi Real u vodstvo. U 36. minuti grešku gostujuće obrane sjajno koristi Asensio te zabija za 2:0. bio je to ujedno i rezultat prvoga dijela.

Gosti iz Liverpoola bolje se otvorili drugo poluvrijeme te su u 51. minuti smanjili rezultat. Sjajnu akciju Liverpoola okrunio je pogotkom Mohamed Salah. Da se gosti ne vrate s minimalnim zaostatkom u Englesku pobrinuo se Vinicius. On je u 65. minuti na asistenciju Luke Modrića zabio za konačnih 3:1. Spomenimo i da je ovo bila treća utakmica Lige prvaka u nizu u kojoj je Luka upisao asistenciju.

U drugoj utakmici Manchester City je bio bolji od Borussije Dortmund te je slavio 2:1. Domaćini su došli do prednosti u 19. minuti, a zgoditak je postigao Kevin De Bruyne. Gosti iz Dortmunda do poravnanja su stigli šest minuta prije kraja dvoboja kada ponajbolji igrač gostiju Marco Reus zabija za izjednačenje. Da utakmica ipak ne završi s neodlučenim rezultatom pobrinuo se 21-godišnji Phil Foder koji u 90. minuti zabija za pobjedu Manchester City.