Beč
23/11/2020
Sport Svijet

Liga prvaka: Hrvati bez pobjede

Samo sedam dana nakon što je počela sezona UEFA Lige prvaka, odigrano je prvih osam utakmica drugog kola najelitnijeg nogometnog natjecanja u Europi. RB Salzburg je unatoč odličnoj igri izgubio u Madridu, dok Ćorluka, Brozović, Perišić, Ćaleta-Car, Pašalić i Modrić nisu uspjeli pobijediti sa svojim momčadima.

Prve dvije utakmice večeri bili su u Moskvi i Kijevu. U glavnom gradu Rusije je domaća Lokomotiva Vedrana Ćorluke izgubila protiv aktualnog branitelja naslova Bayerna sa 1:2. Kapetan Ćorluka je morao zbog ozljede izaći u 46. minuti. Strijelci za Bayern su bili Gnabry i Kimmich, a za kratkotrajno izjednačenje u 70. minuti je za domaćina pogodio Miranchuk. U Kijevu je Shakhtar remizirao bez pogodaka protiv milanskog Intera. Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu, dok je Perišić u 72. minuti ušao umjesto Lautaro Martineza.

Austrijski RB Salzburg je unatoč odličnoj predstavi u Madridu izgubio od Atletica sa 2:3. Marcos Llorente je doveo domaćina u vodstvo u 29. minuti, a u 40. minuti Bikovi preko Szoboszlaija izjednačuju na 1:1. Dvije minute nakon početka drugog poluvremena, Mergim Berisha na asistenciju Ulmera donosi vodstvo RB-a, koje će trajati samo pet minuta. Mladi Joao Felix pogađa u 52. minuti za 2:2, a svojim golom će donijeti pobjedu Španjolcima u 85. minuti.

Još jednu zanimljivu utakmicu vidjeli smo u Mönchengladbachu, gdje je Borussia ispustila vodstvo od 2:0 protiv Modrićevog Reala. Dvostruki strijelac za crno-bijele je bio Marcus Thuram u 33. i 58. minuti. Luka Modrić ulazi u igru u 71. minuti, a nakon toga Real sretno uspijeva uzeti bod u Njemačkoj. Prvo je Benzema pogodio u 87. minuti, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade Casemiro pogodio za konačnih 2:2.

Duje Ćaleta-Car izgubio je s 0:3 protiv Manchester Cityja, a u 71. minuti je dobio žuti karton. Mario Pašalić je bio asistent izjednačujućeg pogotka Atalante protiv Ajaxa (2:2).

UEFA Liga prvaka, 2. kolo:
Lok. Moskva-Bayern 1:2
(Miranchuk 70′ / Goretzka 13′, Kimmich 79′)
Atletico-Salzburg 3:2 (Llorente 29′, J. Felix 52′ 85′ / Szoboszlai 40′, Berisha 47′)
Shakhtar-Inter 0:0
M’gladbach-Real 2:2 (Thuram 33′ 58′ / Benzema 87′, Casemiro 90’+3′)
Porto-Olympiacos 2:0 (Vieira 11′, Oliveira 85′)
Marseille-M. City 0:3 (F. Torres 18′, Gündogan 76′, Sterling 81′)
Atalanta-Ajax 2:2 (Zapata 54′ 60′ / Tadić 30′-11m, L. Traore 38′)
Liverpool-Midtjylland 2:0 (Jota 55′, Salah 90’+3′)