Sport

LIGA NACIJA: Rumunjska uzela sva tri boda u Austriji

Austrijska nogometna reprezentacija izgubila je utakmicu drugog kola UEFA Lige nacije protiv Rumunjske rezultatom 2:3. Nakon pobjede u Norveškoj, Austrija sada ima jednu pobjedu i jedan poraz.

Već u trećoj minuti gosti su poveli pogotkom Denisa Alibeca. U 17. minuti Austrijanci se u igru vraćaju preko Christoph Baumgartnera, koji u svojoj drugoj utakmici postiže svoj prvijenac. Poluvrijeme će Austrijanci završiti dosta boljom igrom, a veliku šansu promašio je Xaver Schlager u 26. minuti.

Ipak, samo šest minuta nakon početka drugog poluvremena Rumunji preko Dragos Grigorea ponovno dolaze u vodstvo. U 69. minuti Stefan Posch griješi u obrani i Alexandru Maxim iskorištava grešku za 1:3. Karim Onisiwo, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, ponovno vraća Austrijance u igru u 80. minuti, ali pogodak je pao prekasno.

Izbornik Franco Foda je nakon utakmice izjavio kako je njegova momčad zaslužila barem jedan bod u ovoj utakmici, ali je ipak kritizirao loš početak svoje momčadi i neiskorištavanje velikih šansi poput Schlagerove u 26. minuti: „Nedostajali su neki bitni igrači, ali nema svrhe žaliti se na to. Vidi se kako su svi protivnici u Ligi nacija ravnopravni“. Martin Hinteregger i Julian Baumgartlinger složni su da nisu zaslužili izgubiti u ovoj utakmici. Izbornik Rumunjske Mirel Radoi pohvalio je Austriju i izjavio kako ostaje pri tome da je „Austrija najbolja reprezentacija u ovoj grupi“.

Nakon dva kola, Rumunjska ima četiri boda nakon remija protiv Sjeverne Irske u prvom kolu. Sjeverna Irska, koja je kod kuće izgubila od Norveške sa 1:5, nalazi se na zadnjoj poziciji na ljestvici s jednim bodom. Austrija i Norveška imaju po tri boda.

Sljedeća utakmica za odabranike Franca Fode na rasporedu je 7. listopada u Klagenfurtu protiv Grčke, a četiri dana kasnije slijedi treće kolo Lige nacija protiv Sjeverne Irske. Tada se očekuje i bolja igra, budući da se očekuje i poziv Alabi i Laimeru.

AUSTRIJA 2:3 RUMUNJSKA (Baumgartner 17′, Onisiwo 80′ / Alibec 3′, Baumgartner 17′, Grigore 51′)