Hrvatska Sport

Košarka: Hrvatice izborile Europsko prvenstvo

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija sudjelovat će na Europskom prvenstvu u košarci. Sjajne Hrvatice su u odlučujućoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj u latvijskom glavnom gradu Rigi nadigrale Njemačku 80:66 (18:23, 23:11, 24:11, 15:21). Završni turnir Europskog prvenstva igrat će se od 17. do 27. lipnja, a domaćini će biti Španjolska i Francuska.

Hrvatice nisu baš najbolje otvorile utakmicu pa su Njemice održale prednost čitavu prvu trećinu. U jednom trenutku su imale i 12 koševa prednosti, no na kraju su Hrvatice odigrale prisebnije pa su smanjile prednost na pet razlike. U drugoj i trećoj četvrtini uslijedila je furiozna igra hrvatskih košarkašica. Poluvrijeme je završilo +9 za Hrvatsku, a u nastavku su Hrvatice igrale znatno bolje.

U posljednjoj dionici susreta ponovno se dogodio pad u igri Hrvatske. Njemice su dvije minute do kraja došle na -7 razlike, ali je sjajna u redovima Hrvatske bila Ivana Dojkić te je sjajnim koševima odvela Hrvatsku na Europsko prvenstvo.

Najbolje su bile Iva Slonjšak koja je postigla 23 poena uz 10 skokova, te Ivana Dojkić koja je odigrala svih 40 minuta, a završila s 23 poena, sedam skokova, šest asistencija i tri osvojene lopte.