Beč
22. veljače 2020.
Hrvatska Sport

Hrvatska savladala Švedsku na startu kvalifikacija

Reprezentacija Hrvatske slavila je u prvom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2021. protiv Švedske rezultatom 72:56 (18:6, 23:14, 17:25, 14:11). U punom Draženovom domu gledatelji su mogli uživati u odličnoj igri naše reprezentacije, koja je nastupila bez najboljih igrača.

Izbornik Veljko Mršić je u Susretu protiv Švedske koristio svih 12 igrača iz svog kadra, a samo se Marin Marić nije upisao u listu strijelaca. U odličnoj momčadskoj igri naše reprezentacije, iskočio je odlični Mateo Drežnjak koji je ubacio 16 poena uz 4 osvojene lopte, 3 asistencije te dva skoka. Jedini Dvoznamenkasti uz njega bio je Darko Planinić s 11 poena. Odlične su role odradili Hrvoje Perić, Toni Perković, Željko Šakić te legendarni kapetan Roko Ukić koji je imao sjajnih asistencija.

Hrvatska je odlično otvorila susret i u prvom četvrtini već nagovijestila da će ovo biti jednosmjerna utakmica. Šveđani su tek u 8. minuti zabili prve koševe iz igre. Onako kako su stali u prvoj tako su nastavili i u drugoj četvrtini, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 41:20. Hrvatska nije najbolje otvorila treću četvrtinu, Šveđani su se približili na 13 razlike, ali to je sve što su mogli napraviti. Naši su se ponovo vratili u igru i do kraja susreta ponovo dominirali te mirno osigurali pobjedu u prvom kvalifikacijskom susretu.

Hrvatska u sljedećoj utakmici gostuje kod Nizozemske koja je napravila veliko iznenađenje u prvom kolu, Nizozemci su savladali favorizirane Turke. Susret Nizozemske i Hrvatske na rasporedu je u ponedjeljak 24. veljače u 19:30 sati.