Beč
27. rujna 2022.
Hrvatska Sport

Hrvatska pobijedila na teškom gostovanju u Slovačkoj, Brozović junak

Izabranici Zlatka Dalića osigurali su u Bratislavi sva tri boda, a odlučujući trenutak bio je udarac Marcela Brozovića u 86. minuti.

Poslije remija u Rusiji (0:0), svjetski doprvaci gostovali su kod još jednog od protukandidata za plasman na Svjetsko prvenstvo, Slovačke.

Hrvatska je otvorila utakmicu nekolicinom obećavajućih udaraca iz daljine, pri čemu je Oršić u 11. minuti zatresao gredu, ali Slovačka je sredinom prvog dijela uzvratila svojim izglednim prilikama. Međutim, debitant Ivušić odlično je zaustavio Maka, a potom je i hrvatski blok bio na pravom mjestu.

Vida i Lovren pokušavali su u drugom poluvremenu glavom, no s druge strane blizu su pogotku stigli Boženik i Duda.

Kada se utakmica već bližila samom kraju, u 86. minuti, Brozović je na rubu kaznenog prostora odlično zahvatio odbijenu loptu i volejem je poslao u mrežu za 1:0. U završnim minutama taj je rezultat sačuvao vratar Ivušić, koji je sjajno uspio zaustaviti udarce Boženika i Kucke.

U preostalim utakmicama petog kola Rusija je na Cipru slavila 2:0, dok je Slovenija kod kuće nadjačala Maltu 1:0. Posljednju utakmicu rujanskog dijela kvalifikacija Hrvatska igra u utorak u Splitu protiv Slovenije.