Hrvatska Sport

Hrvatska ostala bez četvrtfinala nakon teškog poraza od Danske

Nakon što je Katar savladao Argentinu Hrvatska je pobjedom protiv Danske imala šansu izboriti četvrtfinale. Nažalost, Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Egiptu jer su Danci bili prejaki. Končan rezultat glasio je 26-38 (15-17) u korist svjetskih prvaka.

Nakon pobjede Katara Hrvatskoj se otvorila šansa za prolazak u četvrtfinale no rukometaši Hrvatske nisu uspjeli naći pobjedničku igru protiv Danaca. Danska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto, pa je danski izbornik Nikolaj Jacobsen mogao odmarati nekoliko glavnih igrača koje je ujedno pogodila i crijevna viroza. No, ni to nije pomoglo Hrvatskoj.

Hrvatska je bolje otvorila susret i do sredine prvog poluvremena imala vodstvo od gola ili dva razlike. Sredinom poluvremena Danci preuzimaju prednost koju su održavali do kraja poluvremena koje su okončali s dva gola prednosti (17:15). Hrvatska je u prvom poluvremenu bila solidna u napadu, ali loša i propusna u obrani. Drugo poluvrijeme je donijelo raspad u igri Hrvatske. Totalno loša i bezidejna igra za težak poraz hrvatskih rukometaša. Na koncu je završilo 26-38.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv Egipta, dok će Katar na noge Šveđanima. U preostala dva četvrtfinala sastaju se Španjolska i Norveška, te Francuska – Mađarska.