Hrvatska Sport Svijet

Hrvatska očajna protiv Argentine, Červar odlazi nakon SP

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je očajno protiv Argentine i na pragu je ispadanja sa Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu. Hrvatska reprezentacija odigrala je jednu od svojih najgorih utakmica u povijesti, a u drugom poluvremenu su zabili samo 7 pogodaka. Teško je reći je li Hrvatska odigrala lošije u napadu ili obrani. Za prolaz dalje Hrvatskoj treba pobjeda protiv Danaca, te pobjeda Katara protiv Argentine.

Očajan susret Hrvatska je započela očajno. Argentinci su odmah na početku poveli s 5-0, a Hrvatska je na svoj prvi gol čekala 11. minuta. Unatoč lošoj igri Hrvatska se nekako vratila u susret, prije svega zahvaljujući Čupiću. Šebetić je poravnao u zadnjoj minuti prvog poluvremena i činilo se da se Hrvatska vratila u susret.

Na otvaranju drugog poluvremena Hrvatska je povela i to je bilo to što smo gledali od Hrvatske reprezentacije. Hrvatska je upala u crnu rupu i bez gola je bila gotovo 15 minuta. Na golu je još nešto uspio spasiti i Pešić, ali u napadu ništa nije funkcioniralo. Bio je to raspad sustava. Hrvatska je u drugom poluvremenu zabila samo 7 zgoditaka. Protiv Danske Hrvatskoj treba pobjeda, no Hrvatska ne ovisi sama o sebi. U slučaju da pobjede Dansku, Hrvatskoj je potrebna i pobjeda Katara protiv Argentine.

U obraćanju medijima nakon susreta hrvatski izbornik Lino Červar nagovijestio je da odlazi nakon Svjetskog prvenstva.

“Ovo je za mene nedopustivo. Mislim da je vrijeme da me netko zamijeni na ovom mjestu. Više ne mogu dalje. 250 nastupa imam u reprezentaciji. Nakon prvenstva odlazim. Nakon ovakve utakmice nije u redu da izbornik ostane. Snosim odgovornost. Ne bježim od toga. Žao mi je što tako odlazim, ali to je definitivna odluka. Dat ću potporu novom izborniku. Jako mi je žao zbog večerašnje utakmice”, rekao je Červar.