Beč
4. travnja 2020.
Sport

Hrvatska izborila finale nakon dramatične završnice

Hrvatska rukometna reprezentacija sjajnom je igrom savladala momčad Norveške i izborila finale Europskog rukometnog prvenstva. U sjajnom ambijentu dvorane u Stockholmu naši igrači su odigrali neriješeno 23:23 nakon 60 minuta igre. Nakon dva produžetka rezultat je ponovo ostao neriješen 26:26, pa su Hrvatska i Norveška igrale dodatnih 5 minuta, nakon kojih je rezultat ponovo bio izjednačen. U posljednjem četvrtom produžetku Hrvatska je zabila odlučujući zgoditak, strijelac je bio Musa, a konačni rezultat 29:28.

Reprezentacija Hrvatske izborila je finale Europskog prvenstva u rukometu nakon sjajne pobjede protiv Norveške. Hrvatska je u izuzetno zanimljivoj utakmici sjajnom igrom u obrani savladala Norvežane nakon četvrtog produžetka rezultatom 29:28   (rezultat nakon 60 minuta bio je 23:23, a nakon tri produžetka 28:28) i u finalu čeka boljeg iz dvoboja Španjolske i Slovenije. Najbolji u našim redovima bili su Marić i Duvnjak. Plasmanom u finale, Hrvatska ima priliku osvojiti jedino zlato koje im fali u kolekciji – ono europsko.

Naši su sjajno otvorili prvo poluvrijeme, bolje od očekivanog. Norveška je igrala dobro, ali naši su igrali bolje. Do 12. minute igrao se gol za gol, a onda je Stepančić odveo naše na plus dva gola razlike. Uspjeli smo tijekom prvog poluvremena povesti i s tri gola razlike, ali Norvežani nam nisu dali da se odlijepimo na veću prednost. U prvom poluvremenu Šego je imao nekoliko sjajnih obrana, a u napadu je briljirao Marino Marić s pet postignutih pogodaka iz pet pokušaja. Našu momčad sjajno je vodio Igor Karačić koji je s nekoliko sjajnih asistencija podsjetio na Ivana Balića.

Prvih pet minuta drugog poluvremena bolje su otvorili naši, ponovo je sjajna bila naša obrana, a u napadu su Karačić i Mandić odveli naše na plus tri gola razlike. Imali smo napad za odlazak na četiri gola razlike, kontru je promašio Karačić, a onda su Norvežani brzo zabili da bi idućih 5 minuta naši promašili šanse i Norvežani su brzo došli do izjednačenja. U 42. minuti Norvežani su poveli, ali nisu dugo zadržali prednost, prvo je Duvnjak izjednačio da bi Matanović golom iz kontre vratio Hrvatskoj prednost. U sljedećem napadu naši su se obranili, a sa sedam metara Duvnjak je odveo Hrvatsku na plus dva gola razlike, igrala se 45. minuta. U zadnjih 10 minuta Hrvatska je ušla s golom prednosti. U 52. minuti Hrstić je zaradio isključenje, a sjajni Sagosen je izjednačio rezultat. Karačić je promašio čistu kontru, a Norvežani su zabili u sedam minuta prije kraja otišli na gol razlike. Ašanin je potom obranio sedmerac Sagosenu, a Duvnjak je poravnao 5 minuta prije kraja. Duvnjak je ponovo doveo Hrvatsku u prednost, a u sljedećem napadu Stepančić je zaradio isključenje, a Ašanin je još jednom obranio sedmerac. U posljednju minutu naši su ušli s neriješenim rezultatom, što je bio i konačni rezultat nakon 60 minuta. Hrvatska i Norveška igrat će produžetke po prvi put na ovom turniru.

Hrvatska je pogotkom Duvnjaka otvorila produžetke, a odmah je na drugoj strani izjednačio Sagosen. Nakon prvog produžetka rezultat je i dalje bio izjednačen, naši su sjajno igrali obranu ali nisu imali pravo rješenje u napadu. Drugi dio produžetaka opet je golom otvorila Hrvatska, da bi Sagosen ponovo brzo izjednačio. Nakon diskutabilne odluke sudaca Norveška je povela jedan razlike, a onda je Hrvatska u posljednjim sekundama izborila sedmerac za izjednačenje, koji je zabio Domagoj Duvnjak. Treći produžetak sjajnom obranom je otvorio Šego, a onda je Stepančiću suđen prekršaj u napadu. Norvežani su prvi poveli, a onda je sjajan zgoditak zabio Marić. Šego je ponovo skinuo čist zicer i naši su imali napad 30 sekundi prije kraja koji nisu iskoristili, a Norvežani su zabili za četvrti produžetak. U četvrti produžetak ušlo se rezultatom 28:28. Šego je u sjajno obranio, a onda je Musa zabio 3 sekunde prije kraja. Hrvatska je u finalu!

Najbolji u našim redovima bili su Domagoj Duvnjak i Marino Marić, a sjajni su bili Šego i Ašanin. Finalni susret na rasporedu je u nedjelju.