Beč
25. veljače 2020.
Hrvatska Sport

Hrvatska bolja i od Nizozemske

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za Eurobasket 2021. Nakon slavlja protiv Švedske, naša reprezentacija u gostima je slavila protiv reprezentacije Nizozemske, rezultat je bio 69:59.

U vrlo dinamičnom i zanimljivom susretu punom preokreta hrvatski reprezentativci upisali su drugu pobjedu u isto toliko susreta u kvalifikacijama za Eurobasket 2021. Na teškom gostovanju kod Nizozemske naši reprezentativci su pokazali da u ovim kvalifikacijima misle ozbiljno i sjajnom igrom osigurali su drugu, jako važnu pobjedu.

Hrvatska se dosta mučila u prvoj četvrtini, a Nizozemci su pokazali da pobjeda protiv Turske nije bila slučajna. Nakon prvih deset minuta Nizozemci su imali tri poena prednosti, a onda na otvaranju druge četvrtine otišli su na plus sedam koševa razlike. Hrvatska se onda konsolidirala, napravila dvije lijepe mini serije i na poluvrijeme smo otišli s prednosti od tri koša.

Drugo poluvrijeme opet su bolje otvorili Nizozemci, pa se nakon treće četvrtine činilo da su bliže pobjedi. Rezultat nakon tri četvrtine bio je 51-47. Posljednju etapu susreta naši su odigrali fenomenalno, Nizozemcima su dopustili tek 8 koševa, a zabili su čak 22. Konačan rezultat bio je 69:59 za naše košarkaše i velika pobjeda koja otvara vrata Eurobasketa.

Hrvatsku je predvodio kapetan reprezentacije Roko-Leni Ukić s 14 poena i 6 asistencija, a slijedio ga je mladi Mateo Drežnjak s 13 poena i 4 skoka. Darko Planinić ubacio je 12 poena uz 6 skokova, a Marčinković, Rogić i Šakić dodali su po 8. Ponovno je na parketu svoje vrijeme upisalo svih dvanaest igrača.

U drugom susretu reprezentacija Švedske slavila je protiv Turske. Sljedeći susret kvalifikacija naši igraju tek u studenom, a protivnik će biti upravo reprezentacija Turske.