Sport

Francuski L‘Equipe izabrao svoju momčad godine

Objavljeno

na

Ugledni francuski sportski magazin L‘Equipe izabrao je svoju momčad godine. U njoj začuđujuće nije bilo mjesta za Messija.

Zanimljivo, jedan od dvojice najboljih nogometaša svijeta Lionel Messi, ipak nije našao svoje mjesto u njihovom izboru. On je prošle godine zabio 31 gol u svim natjecanjima, ali na njegovo izostavljanje očito je utjecalo to što Barcelona prošle godine nije osvojila ni jedan trofej.

Momčad je postavljena u formaciji 4-4-2, a najveći broj igrača daje aktualni europski prvak Bayern, čak njih petoricu.

Na vratima je Manuel Neuer (Bayern). U obrani ispred njega, na dvije stoperske pozicije, nalaze se Sergio Ramos (Real Madrid) i Virgil van Dijk (Liverpool). Bekovske pozicije pokrivaju Alphonso Davies (Bayern) lijevo i Trent Alexander Arnold (Liverpool) desno.

U veznom redu su Neymar (PSG) na lijevom krilu, dok je desno krilo rezervirano za Kevina De Bruynea (Manchester City). U sredini su Thiago Alcântara (Bayern/Liverpool) te njegov prošlogodišnji klupski suigrač Joshua Kimmich (Bayern).

Napad predvode jedan od najboljih igrača svih vremena Cristiano Ronaldo (Juventus) i najbolji prošlogodišnji igrač u izboru svjetske nogometne organizacije (FIFA) Robert Lewandowski (Bayern).

Najbolja momčad u izboru L‘Equipea: Neuer – Alexander Arnold, Ramos, van Dijk, Davis – De Bruyne, Alcântara, Kimmich, Neymar – Ronaldo, Lewandowski.

Pero Bačić

Sport

U odličnoj utakmici Austrija Turskoj zabila čak 6 golova

Objavljeno

na

Sinoć su u Beču, na Ernst-Happel-Stadion, snage odmjerile nogometne reprezentacije Austrije i Turske. U odličnoj utakmici domaćini su do kraja napunili mrežu Turske te slavili 6:1.

Već u drugoj minuti prednost domaćinima donio je Xaver Schlager. U 24. minuti, a nakon Var intervencije, dosuđen je penal za Tursku, a siguran izvođač bio je Hakan Çalhanoğlu. Tada na scenu stupa Michael Gregoritsch te zabija svoj prvi hattrick u nacionalnom dresu. On je bio precizan u 44., 49. i 58. minuti.

Do kraja susreta zabijali su još Christoph Baumgartner i Maximilian Entrup.

Nastavi čitati

Sport

Hrvatska svladala Egipat i osvojila ACUD Cup

Objavljeno

na

Hrvatska nogometna reprezentacija osvajač je međunarodnog turnira ACUD Cup, koji je odigran u Kairu, a u završnoj borbi za trofej svladan je Egipat 4:1.

Nakon polufinalne pobjede nad Tunisom na jedanaesterce, u finalu međunarodnog turnira u Kairu Vatreni su odmjerili snage s domaćinom Egiptom, na novom stadionu u administrativnom središtu egipatske prijestolnice, piše HNS.

Domaćin se vrlo brzo radovao pogotku: već u šestoj minuti Rabia iz blizine šalje loptu iza Labrovićevih leđa, no u 21. minuti za izjednačenje se pobrinuo Vlašić odličnim udarcem pod prečku, s ruba kaznenog prostora.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, pri čemu je veliku priliku na samom kraju prvog dijela propustio Petković, no propušteno je nadoknadio u 57. minuti, kada je na drugu Modrićevu asistenciju glavom postigao pogodak za 2:1.

Kramarić je također bio precizan glavom, u 77. minuti, nakon ubačaja Majera iz prekida, dok je upravo Majer stavio “točku na i” nekoliko minuta prije kraja utakmice.

Hrvatska je tako uspješno zaključila ovu reprezentativnu akciju, a novo okupljanje na rasporedu je uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj, kada će izabranici Zlatka Dalića u prijateljskim dvobojima zaigrati protiv Sjeverne Makedonije i Portugala.

EGIPAT – HRVATSKA 1:4 (1:1)
ACUD Cup, finale.
New Administrative Capital Stadium, Cairo.

Sudac: A. Diouf (Senegal)

Strijelci: 1:0 – Rabia (6′), 1:1 – Vlašić (21′), 1:2 – Petković (57′), 1:3 – Kramarić (77′), 1:4 – Majer (86′)

Žuti kartoni: Rabia (27′)

Egipat: Gabaski, Hamdi (68′ Fathi), Abdelmonem, Rabia, Hany, Afsha, Ateya (85′ Atef), Tawfik (46′ Kouka), Trezeguet (79′ El Shami), Marmoush (80′ Sherif), Mohamed (80′ Shalaby). Izbornik: H. Hassan.

Hrvatska: Labrović (46′ Kotarski), Gvardiol (60′ Juranović), Pongračić, Vida, Stanišić, Brozović (46′ Kovačić), Modrić (60′ Marco Pašalić), Vlašić (68′ Mario Pašalić), Pjaca, Majer, Petković (68′ Kramarić). Izbornik: Z. Dalić.

Sport

Dalić: “Želimo trofej u Kairu”

Objavljeno

na

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, Zlatko Dalić, bio je zadovoljan plasmanom Vatrenih u finale ACUD Cupa u Egiptu, bez obzira na to što je polufinalna pobjeda nad Tunisom stigla tek poslije izvođenja jedanaesteraca.

Za Dalića je za kormilom Vatrenih “bijela točka” još jednom bila sretna.

“Bilo bi bolje da smo na jedanaesterce pobijedili Španjolsku u finalu Lige nacije, a sada izgubili, ali dobro… Tako je to u nogometu”, rekao je Dalić, koji inzistira na ozbiljnom pristupu bez obzira na prijateljski karakter utakmica.

“Želimo osvojiti turnir, želimo taj trofej kad smo već ovdje. Opet ćemo skupiti snage i dati šansu nekim drugim igračima. Cilj je bio da se ovdje podružimo, da odradimo ovo bez ozljeda i da svi koji su tu dobiju priliku. Utakmica protiv Tunisa je bila teška, protivnik se branio cijelo vrijeme, stajao u bloku s desetoricom igrača i bio opasan u nekoliko kontranapada. Mi smo stvorili premalo šansi i to je problem. Međutim, nemam što zamjeriti igračima jer su se trudili i dali sve od sebe”

Izbornik je zadovoljan što njegova momčad nije primila gol i što je pobijedila.

“Napravili smo što smo htjeli. Dali smo priliku i nekim drugim igračima i ostvarili plasman u finale”.

Tijekom utakmice je posebno upečatljivo bilo skandiranje domaćih navijača hrvatskom kapetanu Luki Modriću doslovno poslije svakog njegovog dodira s loptom.

“Dođeš u Egipat, u Afriku i svi navijaju za Luku, bodre ga i skandiraju njegovo ime. To pokazuje koliko je Luka priznat u svijetu”, zaključio je Dalić.