Beč
28. siječnja 2022.
Sport

EUROPSKA LIGA: Hajduk prošao dalje, ispali Osijek i Hartberg

U drugom pretkolu UEFA Europske lige, Hrvatska je imala dva predstavnika, a Austrija jednog. Hajduk Split prošao je dalje pobjedom u Sjevernoj Makedoniji, a poraze su zabilježili Osijek protiv Basela te Hartberg u Poljskoj.

Nekoliko mjeseci nakon što je s Dinamom u posljednjim minutama ispustio plasman u osminu finala Lige prvaka, Nenad Bjelica porazom je debitirao na klupi Osijeka u europskim natjecanjima. Protiv jakog Basela, Osijek je odigrao blijedo prvo poluvrijeme u kojem su za Švicarce pogotke postigli Cabral u 18. i Stocker u 44. minuti.

Početak drugog poluvremena donio je apsolutnu promjenu u igri Osijeka, koji je igrao agresivno i ofenzivno. Velike prilike su imali Kleinheisler, Bočkaj i Jugović. U 66. minuti španjolski sudac nije svirao jedanaesterac za Osijek, nakon evidentnog prekršaja nad Kleinheislerom. Nakon što su nevjerojatne promašaje imali Jugović i Mierez, Majstorović na asistenciju Pilja postiže pogodak za ipak konačnih 1:2.

OSIJEK 1:2 BASEL (Majstorović 84′ / Cabral 18′, Stocker 44′)
OSI:
Ivušić – Talys, Majstorović, Škorić, Igor Silva – Kleinheisler (76′ Pilj), Žaper, Jugović – Bočkaj (81′ Grgić), Erceg, Grezda (64′ Mierez)
BAS: Nikolić – Widmer, Cömert, Alderete, Padula – Stocker, Campo (85′ van der Werff), F. Frei, Pululu (70′ Vonmoos) – van Wolfswinkel, Cabral (63′ K. Ademi)

⚪️?

Gepostet von NK Osijek am Donnerstag, 17. September 2020

Splitski Hajduk je s minimalnih 1:0 pobijedio u Sjevernoj Makedoniji protiv Renove. Strijelac jedinog pogotka bio je Mijo Caktaš u petoj minuti. Caktaš je nakon asistencije Jaira ostao sam ispred gola i rutinski glavom zabio za pobjedu.

Hajduk je u ovoj utakmici promašio niz prilika i nevjerojatno je da već u prvom poluvremenu nisu riješili pitanje pobjednika. Velike šanse su imali Gyurcso i Diamantakos. U 30. minuti sudac iz Portugala nije vidio kako je Renovin igrač Velii šakom u glavu udario Hajdukovog napadača Gyurcsa. Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika s obje strane. Predstavnik iz Sjeverne Makedonije bio je bolji u posljednjih 15 minuta, ali nisu imali ozbiljnu priliku.

Caktaš je pogotkom Hajduku donio 280.000 eura UEFA-ine premije i susret protiv turskog Galatasarayja. Ovim pogotkom je i postao treći najbolji strijelac Splićana u Europi.

RENOVA 0:1 HAJDUK (Caktaš 4′)
REN:
Velii – Fetai (46‘ Muharem), Miškovski, Dželil, Shala – Sadiki (73‘ Veliu), Gavazaj; Velija, Gafuri, Shefiti – Ramadani (89‘ Jašaroski)
HAJ: Posavec – Todorović, Vušković, Mujakić, Čolina – Nejašmić (77‘ Atanasov), Caktaš, Jurić – Jairo (82‘ Jakoliš), Diamantakos, Gyurcso (66‘ Dolček)

Mijo Caktaš je pogotkom u Skoplju postao treći najbolji strijelac Hajduka u europskim natjecanjima.???✅

Gepostet von HNK Hajduk Split am Donnerstag, 17. September 2020

Jedini austrijski predstavnik u Europskoj ligi jučer je bio TSV Hartberg, koji je u svojoj debitantskoj utakmici u europskim natjecanjima izgubio od poljske momčadi Piast Gliwice s 2:3. Protiv prošlogodišnjeg poljskog prvaka Hartberg je postigao dva prelijepa pogotka preko Kainza u 33. i Rieda u 75. minuti, no to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

U posljednjoj sezoni tipico-Bundeslige, Hartberg se plasirao u Europsku ligu zbog osvajanja lige za ostanak nakon što su u play-offu pobijedili bečku Austriju. U 32 kola su primili čak 74 pogotka, a problemi u obrani bili su vidljivi i jučer. Sažetke utakmice možete pogledati ovdje

Leider reichte ein beherzter Auftritt nicht für den Aufstieg in die nächste Runde. Alle Stimmen, Bilder und weiteren…