Beč
01/12/2020
Austrija Hrvatska Sport

EL: Senzacija WAC-a, visok poraz Rijeke

Nakon što je odigrano drugo kolo u UEFA Ligi prvaka, širom Europe je odigrano i drugo kolo UEFA Europske lige s tri austrijska i dva hrvatska predstavnika.

U prvom terminu od 18.55 sati, Dinamo Zagreb je bez golova odigrao u duelu kod CSKA Moskve. Trener Zoran Mamić je na klupi ostavio Gavranovića te u napad stavio Brunu Petkovića, dok je Bartol Franjić umjesto Jakića imao zadatak čuvanja Nikole Vlašića. Leovac je također bio na klupi, a Gvardiol i Perić su zamijenili pozicije lijevog beka i stopera. U cijeloj utakmici je CSKA bio bolji, ali pogodaka nije bilo.

Bečki Rapid već sada ima male šanse za prolaz dalje, nakon što su kod norveškog Moldea ostvarili drugi poraz u drugoj utakmici. Odličnu igru iz prve utakmice protiv Arsenala nisu mogli ponoviti, jer su u Norveškoj igrali previše pasivno. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ohi Omoijuanfo u 65. minuti.

Rijeka je s visokih 1:4 izgubila kod AZ Alkmaara, a na teren su poslali najmlađu momčad grupne faze Europske lige. Već nakon 60 minuta bilo je 4:0 za nizozemskog prvoligaša, koji je pogotcima Koopmeinersa, Karlssona i dvostrukog strijelca Alberta Gudmundssona ostvarila visoku pobjedu. Jedini strijelac hrvatskog predstavnika bio je Sandro Kulenović u 72. minuti.

Senzacionalnu pobjedu ostvario je Wolfsberger AC kod Feyenoorda sa 4:1! U grupi u kojoj igraju i sa zagrebačkim Dinamom, WAC je hat-trickom Michaela Liendla u 4., 13 i 60. minuti pobijedio visokim rezultatom kod neugodnog protivnika. Dejan Joveljić je postigao četvrti pogodak u 66. minuti, a zanimljivo je kako je WAC tri pogotka postigao s bijele točke.

LASK je u fenomenalnoj utakmici pobijedio bugarskog Ludogoretsa sa 4:3. Već u 11. minuti je stajalo 2:0 za crno-bijele, nakon što su u drugoj i 11. minuti strijelci bili Husein Balić i Andreas Gruber. Četiri minute kasnije Bugari preko Elvisa Manua dolaze do povratka u igru. Poluvrijeme će završiti sa 3:1, jer je Marko Raguž pogodio u 34. minuti. Drugo poluvrijeme donosi autogol Ludogoretsa, nakon čega LASK vodi s visokih 4:1 u 55. minuti. Manu je bio dvostruki strijelac u 67. i 73. minuti, a Grgić je igranja rukom u šesnaestercu dobio drugi žuti karton.

Spomena vrijednu pobjedu ostvario je belgijski Royal Antwerp hrvatskog trenera Ivana Leka, koji je uspio pobijediti veliki Tottenham sa 1:0.

UEFA Europska liga, 2. kolo – odabrane utakmice:
CSKA Moskva-D. Zagreb 0:0
Molde-Rapid 1:0 (Omoijuanfo 65′)
AZ-Rijeka 4:1 (Koopmeienrs 6′-11m, Gudmundsson 20′ 60′, Karlsson 51′)
LASK-Ludogorets 4:3 (Balić 2′, Gruber 11′, Raguž 34′, Verdon 55′-ag. / Manu 15′ 67′ 73′-11m)
Feyenoord-WAC 1:4 (Berghuis 53′ / Liendl 4′-11m 13′-11m 60′, Joveljić 66′-11m)
Zvezda-Liberec 5:1
Antwerp-Tottenham 1:0
Roma-CSKA Sofija 0:0
Arsenal-Dundalk 3:0
Slavia Prag-Leverkusen 1:0
Real Sociedad-Napoli 0:1
AEK-Leicester 1:2